تیپ-شخصیتی-شما-مناسب-زندگی-کارمندی-است-یا-فریلنسری

تیپ شخصیتی شما مناسب زندگی کارمندی است یا فریلنسری؟

کارمندی و فریلنسری دو استایل شغلی پرطرفدار هستند؛ امروزه بسیاری از افراد برای انتخاب بین این دو سبک شغلی دچار شک و تردید می شوند و قدرت تصمیم گیری خودشان را از دست می دهند.

زندگی کارمندی و فریلنسری به علت داشتن مزایا و معایب خاص خودشان پذیرای تیپ های شخصیتی محدودی هستند، شما به آسانی می توانید با فهمیدن تیپ شخصیتی تان و آشنایی با پیچ و خم های دنیای کارمندی و فریلنسری، دریابید که کدام یک برای شما مناسب تر می باشد.

کارمندی و فریلنسری

تیپ های شخصیتی مناسب کارمندی و فریلنسری

اگر در حال حاضر شک و تردید برای انتخاب بین کارمندی و فریلنسری تمام جان و روح شما را احاطه کرده است، یک نفس عمیق بکشید و باخیال راحت قدم هایی که در ادامه می گویم را بردارید تا به آسانی بفهمید کدام یک از این دو سبک زندگی برای شما بهتر است و زندگی تان را متحول می سازد.

 

کارمندی و فریلنسری

 اول تیپ شخصیتی تان را پیدا کنید

در دنیای روانشناسی تیپ های شخصیتی با داشتن جهان بینی ها و ویژگی های روانی خاصشان تقسیم بندی شده اند، در این میان هر تیپ شخصیتی، سازگار با طیفی از شغل ها است که می تواند در آن احساس آرامش و امنیت داشته باشد.

شغل های کارمندی و فریلنسری مناسب دو تیپ شخصیتی کاملا متفاوت هستند و شما می توانید مثل آب خوردن با تشخیص تیپ شخصیتی تان بفهمید که کدام یک از این دو برای شما بهتر است.

مهم ترین ابزاری که برای داشتن انتخابی خوب بین زندگی کارمندی و فریلنسری نیاز دارید، دانستن تیپ شخصیتی تان می باشد؛ اگر هیچ چیزی درباره تیپ شخصیت تان نمی دانید، همین حالا با پاسخ دادن به سوالات تست MBTI اطلاعات جامع و خوبی از تیپ شخصیتی تان بدست آورید و یک شناخت کامل و عالی از لایه های عمیق ذهنتان بدست آورید.

 

تیپ کارمندی و شخصیت‌های سازگار با آن

اگر شما جزو افراد تیپ شخصیت ENTJ هستید، پیشنهاد می کنم که همین حالا دور زندگی فریلنسری را یک خط قرمز پررنگ بکشید و هیچ گاه سمت آن نروید.

افراد تیپ ENTJ به شدت برونگرا و اهل تفکر و قضاوت هستند، شما اگر بخواهید که خودتان را ماه ها پشت صفحه لب تاپتان زندانی کنید، بی شک طولی نخواهد کشید که از کارکردن متنفر می شوید.

حس و حال شما کاملا با ویژگی‌های تیپ کارمندی سازگار است و از نظم جاری در زندگی تان احساس خوبی خواهید داشت و بی نظمی ها و نبود امنیت شغلی در زندگی فریلنسری برای شما قابل تحمل نخواهد بود.

 

کارمندی و فریلنسری

چرا نباید فریلنسر باشید؟

ویژگی های شخصیتی خاصی در وجود شما نهفته است که زندگی فریلنسری را برای شما نامناسب می کند، در ادامه با برخی از ویژگی ها آشنا شوید.

 

1. برون گرا هستید

به شدت برون گرا هستید و دوست دارید در محیط کاری تان با دیگران در رابطه باشید، اگر فریلنسر شوید از لذت بودن با دیگران بودن محروم می شوید و حال روحیتان خراب می شود .

 

2. نظم برایتان مهم است

اطلاعات احساسی برای شما اهمیت چندانی ندارند و نظم جاری در زندگی کارمندی برای شما ایده آل است و احتمالا از اینکه صبح زود بیدار شوید وبه اداره بروید احساس غرور خواهید کرد.

 

3. ضرب العجل هارا دوست ندارید

به تفکر و پردازش علاقه دارید، دوست دارید برنامه های از پیش تایین شده را عملی کنید علاقه ای به ضرب العجل های دنیای فریلنسری نخواهید داشت .

 

4. قضاوتی هستید

اهل قضاوت هستید و نمی توانید در جهان فریلنسر بها با وجود هزاران کافرما با خلقیات متفاوت و درخواست های عجیب و غریب دوام بیاورید.

 

5. جلب توجه را دوست دارید

دوست دارید در معرض توجه دیگران باشید و بعد از انجام کار درستی تشویقی بگیرید، در حالیکه این علاقه و سبک فکر در میان فریلنسر ها کمتر دیده می شود.

 

تیپ شخصیتی مناسب فریلنسری

گستره تیپ های شخصیتی مناسب زندگی فریلنسری نسبت به کارمندی بسیار بیشتر است، اگر شما یکی از تیپ های شخصیتی istj istp , isfj ، isfp و INTP را دارید، می توانید با خیال راحت به دنیای فریلنسری وارد شوید و کسب در آمد کنید.

یکی از مهم ترین تفاوت های کارمندی و فریلنسری سطح امنیت شغلی و ثبات در آمدی طی ماه های متفاوت در شغل های این دو می باشد، تیپ های شخصیتی بالا به راحتی می توانند با نداشتن امنیت شغلی و بالا پایین های بسیار درآمد ماهانه خودشان کنار بیایند و به راحتی زندگی کنند.

 

کارمندی و فریلنسری

چرا نباید کارمند باشید ؟

تیپ شخصیتی شما ایجاب کرده است که در حال و هوای سبک زندگی کارمندی احساس راحتی نداشته باشید، در ادامه با مهم ترین ویژگی های روانی تان که فریلنسری را برای شما شغل مناسب تری ساخته اند آشنا شوید.

 

1.عاشق تنوع هستید

روتین های روزانه زندگی کارمندی حوصله شمارا سرمی برد، شما دوست دارید در زندگی شغلی تان تنوع داشته باشید و از روزمرگی متنفرید، احتمالا گشتن در فرصت های شغلی فریلنسری سایت دوری جاب برای شما جذاب تر از رفت و آمدهای در چهارچوب قوانین و مقررات زندگی کارمندی باشد.

 

2.دوست دارید خطر کنید

در دنیای کارمندی اجازه ریسک و خطر کردن ندارید و احساس زندانی شدن خواهید کرد در حالی که اگر فریلنسر باشید می توانید بدون ترس و مهابا هرریسک و خطری را بدون هیچ نگرانی تجربه کنید.

 

4.سحرخیز نیستید

احتمالا شما از صبح زود بیدار شدن و دستور گرفتن متنفر هستید و دلتان می خواهد که آقای خوتان باشید، اصولا افرادی که تیپ شخصیتی شما را دارند عاشق استقلال جذاب دنیای فریلنسر می شوند.

 

5.درون گرا هستید

مهم ترین دلیل اینکه نباید کارمند باشید این است که شما شخصیتی درون گرا دارید و ممکن است ارتباط داشتن مداوم با آدم ها در دنیای کارمندی کلافه تان کند در حالی که در دنیای فریلنسر شما با همه به صورت مجازی یا تلفنی در ارتباط هستید.

 

6.نظم را دوست ندارید 

یکی دیگر از دلایلی که باید بین کارمندی و فریلنسری، دنیای آزاد فریلنسری را انتخاب کنید این است که شما کمی به بی نظمی تمایل دارید و شاید بعضی وقت ها دلتان بخواهد همه چیز را رها کنید و به سفر بروید و یقینا این کار در زندگی کارمندی برای تان ناممکن است.

 

کارمندی و فریلنسری

حالا به اعماق قلبتان رجوع کنید ❤️

شما باید برای گرفتن تصمیم نهایی تان برای انتخاب بین زندگی کارمندی و فریلنسری تمام فاکتورهای بالا را در وجودتان بررسی کنید و در آخر بهترین تصمیم را برای آینده شغلی تان بگیرید.

ممکن است توجه کردن به نکات بالا بتواند به شما در این مسیر کمک کند اما بهتر است بدانید که این ها تنها راهنمایی هایی هستند برای روشن تر شدن مسیر شما و آخرین ایستگاهی که باید پیش از گرفتن تصمیم آخرتان برای انتخاب بین زندگی کارمندی و فریلنسری به آن رجوع کنید اعماق قلبتان می باشد.

 

اگر همیشه در رویاهایتان خودتان را یک فریلسنر موفق دیده اید و حالا با خواندن این مقاله به خاطر داشتن کمی ناهماهنگی بین تیپ شخصیتی تان و دنیای فریلنسری از تصمیم تان منصرف شدید بهتر است کمی بیشتر تامل کنید و خواسته عمیق قلبی تان را به نظریه بازی های علم روانشناسی گره بزنید و سپس قدم نهایی را برای ورود به بازار کار بردارید.

 

اما سخن آخر ….

در این مقاله تیپ های شخصیتی که مناسب برای شغل های کارمندی و فریلنسری می باشند همراه ویژگی های روانی و اجتماعی آن ها برای شما عزیزان مفصل توضیح داده شد.

 

شما می توانید به راحتی با کاوش در ذهنتان، پیداکردن تیپ شخصیتی که دارید و البته توجه به رویاهای جذاب و رنگارنگ در اعماق ذهنتان دریابید که بین سبک زندگی کارمندی و فریلنسری کدام یک برای شما بهتر خواهد بود.

 

حالا سوال ما از شما این است که آیا تابه حال تجربه حضور در مشاغل کارمندی و فریلنسری را داشته اید؟ چه خاطرات تلخ و شیرینی از حضور در این مشاغل در ذهنتان به یادگار ثبت شده است؟ خوشحال می شویم تجربه های جذاب و با ارزشتان را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید 🙂

 

‫5/5 (2 امتیاز )

2 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده

 1. واعظی

  درست هر تیپی برای یک نوع کار بهتر اما به نظرم آدم روی خودش کار کنه خوب میشه جلو رفت بخصوص در کسب و کار خودش

  پاسخ
  • doorijob

   درست
   ممنون از نظر ارزشمندتان

   پاسخ

نظر