14 ترفند جادویی تقویت گرامر زبان انگلیسی

14 ترفند جادویی تقویت گرامر زبان انگلیسی

تقویت گرامر به طرز شگفت انگیزی می تواند به قدرت و تسلط شما بر زبان انگلیسی کمک کند، اگر دوست دارید که راحت تر انگلیسی را صحبت کنید و کمتر دچار مشکل بشوید باید به صورت جدی به تقویت گرامرتان فکر کنید.

مباحث گرامر در زبان انگلیسی کمی خشک است و راحت نمی شود آن را دوست داشت، برای تقویت گرامرتان باید از میانبر های جذابی استفاده کنید که شما را راحت تر به هدفتان برسد.

 

از کجا باید شروع کنید ؟

اگر قصد دارید که گرامتان را تقویت کنید، به شما تبریک می گویم چون جرئت آغاز کردن مسیر سخت اما شیرینی را داشته اید، اولین گام بری تقویت گرامر زبان انگلیسی این است که بفهمید گرامر شما در چه سطحی قرار دارد.

پیشنهاد می کنم ابتدا به کمک سایت British Study Centres از خودتان یک امتحان گرامر بگیرید تا متوجه شوید روی چه مباحثی تسلط دارید و نقطه ضعف هایتان چیست.
حالا با داشتن یک تصور ذهنی نسبتا کامل از مباحث گرامر جای گرفته در ذهن تان وقت آن رسیده است که بهترین ترفند های تقویت گرامر این مقاله را شکار کنید و با استفاده از آن ها، اطلاعات گرامری خودتان را زیرو رو کنید.

 

روش های راحت و عالی تقویت گرامر

روش های متفاوت بسیاری برای تقویت گرامر وجود دارد که می توانید به کمک آن ها دانش گرامری خودتان را افزایش بدهید، اما من در ادامه به شما راهکار های جادویی معرفی می کنم که می توانید با استفاده از آن ها مثل آب خوردن گرامرتان را تقویت نمایید.

 

1. پایه ترین مفاهیم را قورت دهید

برای تقویت گرامرتان باید از پایه ترین مفاهیم شروع به اموزش گرفتن بکنید تا ذهنتان را آماده ی پذیرش ساختار های پیچیده و عجیب گرامر زبان انگلیسی بکنید، شروع از مفاهیم ساده علاوه بر افزایش اعتماد به نفس تان ، قدرت ذهنتان را افزایش می دهد و پوشه ای مرتب و تمیز را برای یادگیری گرامر در مغزتان باز می کند.

2. بی رحمانه بنویسید

یکی از مهم ترین اصل ها برای تقویت گرامرتان، نوشتن است، سعی کنید همین حالا خرید یک دفترچه کوچک مخصوص یادداشت برداری نکات گرامر را در اولویت کار های امروزتان قرار دهید.

سعی کنید همیشه هر نکته ای که به ذهنتان می آید را در دفترچه تان یادداشت کنید، نوشتن، یک انرژی قدرتمند را به ذهن شما تزریق می کند تا بتوانید بهتر و سریع تر مفاهیم گرامر را یاد بگیرید.

در دفترچه تقویت گرامرتان خلاقیت به خرج دهید، مفاهیم را در قالب جدول، نمودار، نقاشی و …. برای خودتان نوت برداری کنید تا لذت بیشتری از خواندن آن ها ببرید.

3. چند دوست زبان آموز پیدا کنید

یک رفیق خوب برای همراهی با شما در مسیر یادگیری تان پیدا کنید، داشتن دوستی که بتوانید با آن تبادل نظر کنید و آموخته هایتان را به اشتراک بگذارید می تواند به تقویت گرامر شما بسیار کمک کند.

برای پیدا کردن یک دوست زبان آموز برای همراهی شما در این مسیر می توانید سری به شبکه های اجتماعی بزنید، مطئن باشید که به راحتی بعد از چند دقیقه گشت زدن همراهتان را پیدا خواهید کرد.

4. بیخیال یادگرفتن گرامر شوید!

یکی از مهم ترین اصول تقویت گرامر بی توجهی به آن است؛ یعنی شما زمانی که مشغول خواندن یک متن انگلیسی هستید به هیچ وجه نباید خودتان را درگیر ساختار گرامری متن کنید و تنها سعی کنید از ساختار متن و گفته های نویسنده لذت ببرید.

با این کار ناخودآگاه زمانی که مشغول خواندن متن هستید، نکات گرامری به ذهنتان منتقل می شود و زمانی که در متنی دیگر آن ساختار را ببینید، مغز تان به شما کمک می کند تا به راحتی ساختار گرامری موجود در متن را پیدا کنید.

5. زبان ذهنتان را تغییر دهید

بی شک شما عادت دارید که فارسی فکر کنید، اما من ایده جذاب تری دارم ! از این به بعد سعی کنید که تمام افکار ذهنتان را به زبان انگلیسی در بیاورید و از گرامر در ذهنتان استفاده کنید.

این تمرین بسیار شگفت انگیز است و به راحتی به شما کمک می کند بدون هیچ زحمتی گرامرتان را قوی کنید، پس همین حالا سعی کنید انگلیسی فکر کنید و رعایت قواعد گرامر زبان انگلیسی را در ذهنتان به یک قانون تبدیل کنید.

6. تقلب کنید !

خیلی به خودتان سخت نگیرید، گاهی اوقات بد نیست اگر نکته ای را فرموش کردید سری به دفترچه تان بزنید و یک تقلب کوچک را به خودتان هدیه بدهید و نکته فراموش شده را به خودتان یادآوری کنید.البته نباید در این کار زیاده روی کنید تا تبدیل به عادت برای شما شود و دیگر تقویت گرامر را فراموش کنید، در حد روزی یک بار، انجام دادن این کار اشکالی ندارد.

7. از برنامه های تقویت گرامر استفاده کنید

امروزه اپلیکیشن های هوشمند و کاربردی بسیاری وجود دارند که می توانید به راحتی به کمک آن ها، قدرت گرامری شگفت انگیزی را بدست آورید، اگر برنامه ی تقویت گرامری خاصی را نمی شناسید، اصلا نگران نباشید در انتهای این مقاله من به شما بهترین اپلیکیشن های تقویت گرامر زبان انگلیسی را معرفی خواهم کرد .

8. شنونده خوبی باشید

گوش های شما قدرت شگفت انگیزی برای یادگیری و انتقال مفاهیم به مغز شما دارند، اگر دوست دارید که به راحتی بر تمامی مفاهیم گرامر مسلط شوید با فایل های صوتی آشتی کنید و هرجایی که فرصت داشتید، متن های انگلیسی را گوش کنید و به قواعد گرامری و ساختار جملات فکر کنید.

9. همیشه دست به قلم باشید

هر نکته ای را یاد گرفتید همان لحظه یاد داشت کنید و به ذهنتان اعتماد نکنید، حتی اگر در تاکسی نشسته بودید و مطلب خاصی در رابطه با گرامر به چشمتان خورد، موبایلتان را در آورید و نکته را یادداشت کنید تا از فرار آن از ذهنتان جلوگیری کنید.

10. با خودتان صحبت کنید

همین حالا روبروی یک آینه بایستید و شروع به صحبت کردن با خودتان بکنید، تلاش کنید تمام قواعد گرامری در جملات تان رعایت کنید و به درستی، ساختار ها را بکار ببرید.
یک روش دیگر برای صحبت کردن با خودتان، ضبط کردن صوت تان می باشد، می توانید چند سوال گرامری طرح کنید و از خودتان بپرسید و پس از ضبط صدایتان و پخش کردن آن به پرسش ها جواب دهید.

11. از خودتان ایراد بگیرید

هرشب از عملکرد روزتان ایراد بگیرید و هیچوقت راضی نشوید، برای بهتر شدن گرامر زبان انگلیسی، باید هر لحظه خودتان را به چالش بکشید تا به بهترین سطح عملکرد برسید.

12. داستان های کودکانه را حفظ کنید

ساختار گرامری قصه های کودکانه زبان انگلیسی خیلی راحت و شیرین است، شما می توانید با خواندن این قصه های جذاب و کوتاه علاوه بر عوض کردن حس و حالتان، گرامر زبان انگلیسی تان را نیز تقویت کنید، علاوه بر قصه های کودکانه زبان انگلیسی، شعر های صمیمی و آسان انگلیسی را نیز می توانیز برای تقویت گرامرتان به کار بگیرید.

13. عاشق یاد گرفتن اصطلاحات باشید

اصطلاحات زبان انگلیسی، بسیار زیبا و دلنشین هستند و همچنین انواع ساختار های گرامری پیچیده را در دل خودشان جای داده اند، ضرب المثل ها و عبارات کوتاه را به خوبی یاد بگیرید و سعی کنید از آن ها استفاده کنید.

14. معلم شوید !

یکی از شیرین ترین راه ها برای یادگرفتن گرامر زبان انگلیسی، آموزش دادن آن به دیگران است، با این کار زمانی که مشغول یاد دادن گرامر به دیگران هستید، نقطه ضعف های خودتان را نیز شناسایی خواهید کرد و به راحتی می توانید آن را برطرف کنید.

 

معرفی بهترین منابع تقویت گرامر

یک منبع خوب و کامل می تواند به آسانی شما را در مسیرتان جلو بیاندازد، کتاب ها، سایت ها و اپلیکیشن های جذاب زیادی برای تقویت گرامر زبان انگلیسی وجود دارد، اما برخی از آن ها بهترین هستند که می توانید با کمک آن های باخیال راحت به مسیرتان ادامه دهید.

 

• کتاب های عالی تقویت گرامر

کتاب می تواند بهترین دوست شما در مسیر یادگیری گرامر زبان انگلیسی باشد، سعی کنید نام بهترین کتاب های یادگیری گرامر انگلیسی را به خاطر بسپارید و آن هارا تهیه کنید.

 1. گرامر در 60 روز
 2. لذت گرامر
 3. گرامر نوین
 4. گرامر پایه زبان انگلیسی

 

14 ترفند جادویی تقویت گرامر زبان انگلیسی

 

• اپلیکیشن های تقویت گرامر

اپلکیشن های تلفن های همراه می توانند عصای دست شما برای یادگیری گرامر باشند، امکانات جذاب و فوق العاده در این برنامه ها به شما در تقویت گرامر خیلی کمک می کنند، براساس نظر زبان آموزان، برنامه های زیر جزو بهترین ها بوده اند.

 1. لرنیت
 2. زبان شناس
 3. دولیرو
 4. ممرایز
 5. بوسو

• بهترین سایت های تقویت گرامر انگلیسی

مطمئنا همیشه نمی توانید از کتاب و اپلیکیش ها به راحتی استفاده کنید و گاهی اوقات محدودیت هایی برایتان وجود خواهد دشت، اما گوگل و سایت های کمکی برای تقویت گرامر زبان انگلیسی می توانند همیشه و هرجا همراه شما باشند تا تقویت گرامرتان به تاخیر نیفتد.

 1. Daily Grammar
 2. EnglishClub
 3. Grammarly Tips
 4. English Page
 5. YouTube  

 

سخن آخر

در این مقاله ترفند های جذابی برای یادگیری و تقویت گرامر زبان انگلیسی خدمت شما عزیزان ارائه شد، پیشنهاد می کنم اگر تنبلی را کنار بگذارید و همین حالا شروع به تمرین کردن کنید تا تغییر را در سطح گرامر زبان انگلیسی تان احساس کنید.

مهم ترین اصل برای موفقیت در مسیر تقویت گرامر، استمرار و سخت کوشی شما است، مطمئن باشید با استفاده از راهکار های بالا همراه چاشنی تلاش همراه عشق و پشتکار به زودی به یک استاد حرفه ای گرامر تبدیل خواهید شد.

راستی شما تا به حال چه روش هایی را برای تقویت گرامر امتحان کرده اید که به شکست یا موفقیت ختم شده است ؟ خوشحال می‌ شویم تجربیات خوب و با ارزشتان را در زمینه یادگیری گرامر زبان انگلیسی، با ما و دیگر خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید 🙂

‫5/5 (1 امتیاز )

نظر