بهترین روش های یادگیری تایپ سریع

بهترین روش های یادگیری تایپ سریع

اگر در فضای وب مشغول به فعالیت هستید، مطمئن باشید که یادگیری تایپ سریع می تواند معجزه ای فوق العاده در کسب و کار شما ایجاد کند؛ ما در این مقاله به شما راهکار هایی ارائه می دهیم که با کمک آن سرعت تایپ تان را افزایش دهید.

 

ابتدا بفهمید کجای مسیر هستید

اگر دوست دارید که به زودی به یک تایپیست حرفه ای تبدیل شوید در قدم اول باید بی رحمانه خودتان را به چالش بکشید، بهترین راه برای اینکه متوجه شوید تایپ تان در چه سطحی است، استفاده از یک ابزار خوب برای تست کردن سرعت تایپ تان می باشد.

وب سایت های زیادی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا سرعت تایپ تان را تست کنید، در ادامه بهترین سایت هایی که به بهبود سرعت تایپ شما کمک می کند، خدمت تان معرفی می شود.

فست فینگر

تایپ یو

تایپ سرا

تایپ ایران

یوتایپ

 

روش های یادگیری تایپ سریع

یادگیری تایپ سریع پروسه ای طولانی و زمانبر است اما ترفند هایی وچود دارد که شما می توانید با هوشمندی از آن ها استفاده کنید و سرعت تایپ تان را به شدت افزایش دهید، در ادامه میانبر هایی جذاب و راحت برای بهتر یادگرفتن تایپ سریع خدمت شما دوست عزیز معرفی می شود.

 

• غلط بنویسید!

شاید در نگاه اول این موضوع بسیار عجیب به نظر برسد که غلط نوشتن از ترفند های یادگیری تایپ سریع است، اما باور کنید که این کار به شدت شما را جلو می اندازد.
منظور من این است که موقع نوشتن یک متن از کنکاش و بررسی لغت ها و پیدا کردن غلط املایی از متن تان دست بردارید.

زمان تایپ کردن فقط به نوشتن فکر کنید و تصور کنید چیزی به اسم غلط نویسی وجود ندارد، یعنی شما باید ماجرای نوشتن را از ویراستاری متن کاملا جدا کنید تا بتوانید مثل یک حرفه ای تایپ کنید.

کنترل دستانتان را به ذهنتان بسپارید و به سرعت انگشتانتان را روی کیبورد حرکت دهید و از غلط نوشتن نترسید چون اگر بخواهید موقع تایپ به فکر درست کردن اشتباهات و علائم نگارشی باشید، به طرز وحشتناکی سرعت تایپ تان پایین می آید.

با این روش شما به سرعت، متن تان را تایپ می کنید و در پایان نیز، با یک نگاه اجمالی متن تان را ویراستاری می کنید و به راحتی یک تایپیست حرفه ای موفق می شوید.

 

• نگاه کردن به کیبورد ممنوع

یکی از مهم ترین اصل ها برای یادگیری تایپ سریع، نگاه نکردن به کیبورد می باشد، اگر بخواهید که زمان نوشتن مدام به صفحه کلیدتان نگاه کنید، سرعت تایپ تان را کاهش می دهید.
نگاه کردن به صفحه کلید، علاوه بر اینکه وقت شما را می گیرد، خلاقیت نویسندگی تان را نیز کاهش می دهد و موجب ایجاد مکث هایی بین نوشتن برای پیدا کردن لغت ها می شود.
بهترین راه برای ترک عادت به کیبورد نگاه کردن این است که پیش از شروع نوشتن، حدود یک دقیقه صفه کلید را نگاه کنید و سعی کنید آن را در حافطه تان بسپارید.

 

• زمان بگیرید

برای یادگیری تایپ سریع می توانید مسابقه دادن با خودتان را امتحان کنید، در این روش به علت ایجاد حس رقابت و انگیزه در وجود شما، می توانید به راحتی یک تغییر جذاب را در سرعت نوشتن تان حس کنید.

برای این کار یک کاغذ و قلم کنار دست تان بگذارید و یک دقیقه تایم را با استفاده از زمان سنج برای خودتان تایین کنید و شروع به نوشتن کنید، حدود پنج بار مسابقه تایپ در یک دقیقه را اجرا کنید و هر بار تعداد کلمات نوشته شده تان را بشمارید، مطمئن باشید که با چند بار استفاده از این روش جذاب می توانید، خیلی بهتر و روان تر تایپ کنید.

 

• زاویه نشستن تان را تنظیم کنید

درست نشتن برای خوب تایپ کردن بسیار مهم است اما بیشتر مردم به آن توجه نمی کنند، شاید برایتان عجیب باشد اما باور کنید که اگر زاویه نشستن تان مناسب نباشد و حالت کلافه کننده ای برایتان داشته باشد، تایپ کندتری خواهید داشت.

برای یادگیری تایپ سریع، سعی کنید کمرتان کاملا صاف باشد، صفحه مانیتور از چشمان شما فاصله مناسبی داشته باشد و احساس خوب و انرژی مثبتی از شرایط نشتن تان بگیرید.

 

• روی نقطه ضعفتان تمرکز کنید

برای اینکه به سرعت و بدون دردسر تایپ کنید، بهتر است روی نقاط ضعفتان تمرکز کنید و با بهبود آن ها تجربه نوشتن بهتری داشته باشید1ف برای این کار یک متن حدودا صد کلمه ای را در یک دقیقه تایپ کنید و مثل یک معلم، متن تان را بررسی کنید، فراموش نکنید که تقلب ممنوع است و با خودتان رو‌‌ راست باشید تا نتیجه بهتری برای یادگیری تایپ سریع داشته باشید.

این روش بسیار هوشمندانه و جذاب است و موجب می شود که شما به جای اینکه زمانتان را برای یادگیری نکات پراکنده و بیهوده صرف کنید، با اصلاح نقطه ضعف هایتان به راحتی سرعت تایپ تان را بهبود ببخشید.

 

روش های یادگیری تایپ سریع

 

بهترین روش یادگیری تایپ سریع کدام است ؟

به جرات می توان گفت که تمام ترفند های بالا جذاب و عالی هستند و گزینه بهتری وجود ندارد اما می توانید با کمی خلاقیت و سلیقه خرج دادن روش های بالارا با همدیگر ترکیب کنید و در زمان شگفت انگیزی، یادگیری تایپ سریع را به اتمام برسانید.

چرا باید سریع تایپ کردن را یاد بگیرید؟

یادگیری تایپ سریع یکی از مهم ترین مهارت هایی است که می تواند در همه زمینه ها یاری گر شما باشد؛ به کمک تایپ سریع، زمان کمتری را صرف نوشتن متون خواهید کرد و این موضوع موجب می شود که شما از نوشتن به کمک کیبورد کامپیوترتان لذت بیشتری ببرید.

نکات تکمیلی یادگیری تایپ سریع

حالا که با بهتری روش های یادگیری تایپ سریع آشنا شدید، پیشنهاد می کنم که نکاتی را به عنوان چاشنی ترفند های بالا یاد بگیرید تا زود تر به هدف تان برسید.

1) شروع کنید

بهتر است اهمال کاری را فراموش کنید و همین حالا شروع به یادگیری تایپ سریع بکنید؛ تصور کنید فردایی برای شروع وجود ندارد تا بهانه ای برای عقب انداختن یادگیری تان نداشته باشید.

2) هدف مند باشید

هدفمندی مهم ترین اصل برای تزریق انگیزه به شما است، اگر در آغاز یادگیری تایپ سریع هدف خودتان را تایین کنید، مطئن باشید که هیچوقت از حرکت کردن در مسیر یادگیری تایپ سریع خسته نخواهید شد.

3) به شدت تمرین کنید

برای موفق شدن در این راه باید بی رحمانه تمرین کنید، از هر فرصتی برای تمرین کردن و مرور کردن آموخته هاتان استفاده کنید تا به زودی طعم شیرین موفقیت را بچشید.

4) از اشتباه نترسید

یکی از مهم ترین اصول برای یادگیری تایپ سریع این است که شجاع باشید و اشتباهات تان را با آغوش باز بپذیرید، اشتباه کردن به شما کمک می کند نقاط ضعف تان را پیدا کنید و با اصلاح آن ها به راحتی تایپیستی حرفه ای شوید.

 

سخن آخر:

اگر تاحالا یادگیری تایپ سریع را شروع نکرده اید، حتما همین حالا استارت این کار را بزنید و با کمک گرفتن از ترفندهای بالا، مثل آب خوردن به یک تایپیست حرفه ای و فوق العاده تبدیل شوید.

‫5/5 (2 امتیاز )