محاسبه حقوق فریلنسرها

حقوق فریلنسر ها چگونه محاسبه می شود ؟

محاسبه و تایین حقوق فریلنسرها یکی از اصلی ترین چالش های امروز حوزه دیجیتال مارکتینگ می باشد، به علت نبود قوانین سخت و محکمی در این زمینه قیمت پروژه های کاری فریلنسری به طرز وحشتناکی بازیچه دست کارفرمایان بی انصاف و فریلنسرهای تازه کار می شود.

محاسبه کردن حقوق فریلسنر ها به صورت منصفانه خیلی راحت است، برای این کار تنها نیاز است که چند نکته اساسی درباره این کار و روش های انجامش بدانید تا به راحتی یک قیمت گذاری عالی و خوب برای پروژه ی فریلنسری تان داشته باشید.

 

حوزه کاری مهم ترین عامل تایین حقوق شما

اصلی ترین فاکتور برای محاسبه حقوق فریلنسر ها حوزه تخصصی آن ها می باشد، بی شک نمی توان روش و فرمول ثابتی برای تمامی حوزه های کاری دیجیتال مارکتینگ تایین کرد.

میزان حداقل و حداکثر درآمد در مشاغل مختلف دور کاری می تواند کاملا از همدیگر متفاوت باشد، برای محاسبه حقوق فریلنسری تان باید ابتدا مشخص کنید که قصد کار کردن در کدام حوزه را دارید، برخی از محبوب ترین حوزه های فریلنسری عبارتند از :

مترجم فریلنسر

برنامه نویس

گرافیست

سئو کار

ادمین شبکه های اجتماعی

تولید کننده محتوا و …

 

محاسبه حقوق فریلنسرها

روش محاسبه حقوق فریلسنر ها

چگونگی محاسبه حقوق فریلنسر ها راحت تر از چیزی است که فکرش را می کنید، برای این کار در چند قدم ساده همراه من باشید تا به آسانی یک پروژه فریلنسری را قیمت گذاری کنید.

 

همکارانتان را آنالیز کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای محاسبه حقوق فریلنسری توجه به دیگر رقبا است، اگر فریلنسر هستید و مشتاقید که بدانید حقوق واقعی و منصفانه شما در حوزه کاری تان چقدر است به همکارانتان پیام بدهید و از آن ها قیمت بگیرید.

شما با چند ساعت وقت گذاشتن و آنالیز دقیق قیمت ها و نمونه کارهای رقبایتان به راحتی میتوانید یک قیمت گذاری درجه یک برای حقوق کار فریلنسری تان داشته باشید

 

حداقل قیمت را تایین کنید

پس از بررسی همکارانتان یک قیمت تقریبی بدست آوردید، حالا باید با وسواس حداقل قیمتی را برای حقوق فریلنسری تان در نظر بگیرید تا به راحتی بتوانید پروژه هایی که منصفانه قیمت گذاری نشده اند را رد کنید.

اگر شما حداقلی در ذهنتان در نظر نگیرید به راحتی هر پروژه ی بی ارزشی با قیمت کم شما را وسوسه می کند و موجب می شود که با قیمت هایی کمتر از ارزش واقعی حقوق فریلنسری تان مشغل کار شوید و وقت تان را تلف کنید.

 

به کم قانع نشوید

به عنوان یک فریلنسر باید بدانید که شما ربات نیستید و مثل یک کارمند حق دارید از مزایای تخصص کاری تان بهره مند شوید، درست است که جامعه برای شما امکاناتی قائل نشده است و مثل دیگر کارمندان خدماتی را دریافت نمی کنید اما برای محاسبه حقوق فریلنسری، خودتان هزینه خدماتی را که باید دریافت می کردید و حالا ازآن ها محروم شده اید را لحاظ کنید.

حداقل مقدار پولی که برای داشتن امکانات رفاهی سرگرم کننده در طول ماه نیاز دارید را برای محاسبه حقوق فریلنسری تان درنظر بگیرید تا قیمت گذاری عادلانه ای داشه باشید.

 

به فکر بیمه باشید

شما به عنوان یک فریلنسر ممکن است بیمار شوید، مخارج و هزینه های ناگهانی برایتان ایجاد شود، درگیر حوادث طبیعی و… شوید، هنگام محاسبه حقوق فریلنسری به تمامی این دردسر های احتمالی که ممکن است روزی گریبان شما را بگیرند فکر کنید.

 

کارتان را تقسیم کنید

یکی از جذاب ترین ایده ها برای محاسبه حقوق فریلنسر ها که می تواند در این شرایط به کمک آن ها بیاید تقسیم بندی کار به بخش های متفاوت و قیمت گذاری آن ها است، حالا به راحتی با ارائه هریک از خدمات، حقوق مدنظر شما افزایش پیدا می‌کند و به قیمت منصفانه ای می رسید.

البته توجه کنید که این ایده برای برخی از فریلنسر ها مثل سئو کاران یا طراحان سایت عملی هست و همه فریلنسر های عزیز نمی توانند از آن استفاده کنند.

 

یک حقوق درست و حسابی مشخص کنید

تمام پرحرفی ها برای این بود که حالا شما بتوانید یک حقوق درست و حسابی و عادلانه برای کارهای فریلنسری خودتان مشخص نمایید.

اگر شما با لحاظ کردن تمامی موارد بالا به مبلغ حدود 5 میلیون تومان نیاز دارید، با یک نگاه اجمالی به قیمت های سایر همکارانتان و میزان تخصص و توانایی شما برای گرفتن پروژه ها، یک حقوق فریلنسری عالی و منصفانه برای خودتان حساب کنید.

 

محاسبه حقوق فریلنسرها

برای تایین قیمت پروژه های فریلنسری تان فراموش نکنید که …

خب حالا که متوجه شدید روش محاسبه کردن حقوق فریلنسر چیست، پیش از اقدام به حساب کتاب کردن برای دخل و خرجتان در دنیای فریلنسری چند نکته زیر را به خاطر بسپارید.

بازار کار را خراب نکنید

ممکن است شما ماه ها به خاطر نداشتن پروژه در دنیای فریلنسری حاضر به قبول کردن پروژه های بسیار ارزان شوید و  قید تمامی چهارچوب ها و قوانین محاسبه حقوق فریلنسری را بزنید.

پیشنهاد می کنم به جای ارائه خدمات رایگان به سواستفاده گران وقت تان را برای آموزش و ارتقای مهارت های شخصی خودتان صرف کنید، چون با ارزان کارکردن علاوه بر پایین آوردن ارزش تخصص تان و گرفتن فرصت های شغلی بهتر در حوزه کاری، آینده خوتان را نیز نابود خواهید کرد.

واقعی فکر کنید

برای محاسبه حقوق فریلنسری، داشتن دید واقع بینانه به شما بسیار کمک خواهد کرد، اگر تخصص و تجربه بالا ندارید نباید توقع قیمت گذاری های نجومی مثل حرفه ای های حوزه کاری تان را برای پروژه هایتان داشته باشید.

 

کارساعتی را فراموش کنید

در تمامی پروژه های فریلنسری ساعتی کار کردن مفهومی بی معناست و برخی از کارفرمایان تنهای برای کارکشیدن بیش از حد از شما و کمتر پول دادن چنین پیشنهاداتی می دهند.

پس برای همیشه محاسبه ساعتی حقوق فریلنسری را فراموش کنید و تمرکز خودتان را روی آنالیز قیمت های حرفه ای های حوزه تخصص تان و تلاش برای تبدیل شدن خودتان به یک حرفه ای برای دریافت پروژه های خوب با دستمزد های چشم گیر بگذارید.

اما سخن آخر

فریلنسر بودن دنیای جذابی دارد و می توانید با کمی تحقیق و جستجو در آن پول پارو کنید، برای محاسبه حقوق فریلسنری به صورت منصفانه و سودآور تمامی نکات بالا را به خاطر بسپارید و با قدرت به سمت اهدافتان حرکت کنید.

راستی شما تا به جال چه خاطرات جالبی در زمینه مشخص کردن حقوق فریلنسری تان داشته اید که به عنوان یک تجربه ارزشمند در گوشه ای از ذهنتان آن را نگه داشته اید؟ خوشحال می شویم که تجربیات خوبتان را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید.

‫5/5 (1 امتیاز )

نظر