دوربین ترجمه گوگل

دوربین ترجمه گوگل؛عکس بگیر ترجمه کن؛آموزش مترجم گوگل

دوربین ترجمه گوگل، یکی از خدمات جذاب و دوست داشتنی گوگل است که شما می توانید به آسانی با کمک آن متون انگلیسی تان را ترجمه کنید و لذت ببرید، اگر دوست دارید که راحت ترین روش استفاده از دوربین ترجمه گوگل را بدانید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

دوربین ترجمه گوگل دقیقا چیست؟📷

آقای گوگل همیشه با ارائه قابلیت های جذاب و خدمات کاربردی خودش به کاربران اینترنت، مردم را شگفت زده می کند، دوربین ترجمه گوگل نیز یکی از نرم افزار های خوب و کاربردی گوگل می باشد که شما می توانید به راحتی با کمک آن متن هایتان را ترجمه کنید.

احتمالا برای شما نیز پیش آمده است که گاهی اوقات به متن انگلیسی برخورد می کنید و معنی آن را نمی دانید، در همین زمان دوربین ترجمه گوگل به کمک شما می‌آید و می توانید با تحویل دادن عکس تان به متن، ترجمه متن تان را تحویل بگیرید؛ به همین سادگی!

 ویدئو آموزش ترجمه با عکس گرفتن📽

با کمک سرویس ترجمه گوگل می‌توانید به آسانی، ترجمه انگلیسی به فارسی و ترجمه فارسی به انگلیسی با عکس گرفتن را تجربه کنید و لذت ببرید، در ادامه فیلم آموش استفاده از دوربین ترجمه گوگل، خدمت شما کاربران گرامی ارائه می‌شود.

 

 

چطور از دوربین ترجمه گوگل استفاده کنیم؟

استفاده از دوربین ترجمه گوگل خیلی راحت است، در ادامه با ما همراه باشید تا با آموزش قدم به قدم تصویری ترجمه انگلیسی به فارسی با عکس گرفتن به کمک دوربین ترجمه گوگل، متون‌تان را ترجمه کنید.

قدم 1: دانلود دوربین ترجمه گوگل

برای ترجمه انگلیسی به فارسی و بالعکس با عکس گرفتن، در قدم اول باید مترجم گوگل را از گوگل پلی دانلود و آن را روی تلفن همراهتان نصب کنید.

 

دانلود دوربین ترجمه گوگل

 

پس از دانلود و نصب برنامه گوگل ترنسلیت، نرم افزاری به شکل زیر برای شما نمایش داده خواهد شد، همانطور که در تصویر زیر می‌بینید شما در این اپلیکیشن، امکانات متفاوتی مثل ترجمه انگلیسی به فارسی، ترجمه فارسی به انگلیسی، ترجمه صوتی، ترجمه با عکس گرفتن و …. را در اختیار دارید.

 

دوربین ترجمه گوگل

قدم 2: انتخاب زبان ترجمه

پس از دانلود مترجم گوگل، باید زبان مبدا و مقصد ترجمه با کمک دوربین عکاسی را انتخاب کنید، برای انتخاب زبان ترجمه دو آیکون انتخاب زبان مبدا و مقصد ترجمه در قسمت بالایی نرم افزار برای شما نمایش داده شده است.

 

دوربین ترجمه گوگل

برای تغییر زبان مبدا، آیکون سمت راست را انتخاب کنید؛ اگر قصد ترجمه انگلیسی به فارسی را دارید، در این مرحله زبان انگلیسی را انتخاب کنید.
2ترجمه انگلیسی به فارسی با عکس گرفتن_ دوربین ترجمه گوگل
پس از انتخاب زبان مبدا، نوبت انتخاب زبان مقصد می‌باشد، چنانکه قصد ترجمه انگلیسی به فارسی دارید، در میان زبان‌های نمایش داده شده فارسی را انتخاب کنید.
3ترجمه انگلیسی به فارسی با عکس گرفتن_ دوربین ترجمه گوگل

قدم 3 : انتخاب دوربین

اکنون جذاب ترین بخش استفاده از ترجمه عکسی گوگل است و تنها باید با کلیک کردن روی آیکون دوربین عکاسی پایین صفحه، زحمت عکس گرفتن از متن را به خودتان بدهید.
4ترجمه انگلیسی به فارسی با عکس گرفتن_ دوربین ترجمه گوگل

مدل‌های مختلف ترجمه دوربین گوگل

در این مرحله، دوربین ترجمه گوگل، برای شما باز می‌شود و در پایین صفحه، 3 سبک ترجمه (فوری، اسکن و انتخاب از گالری) را نمایش می‌دهد؛ شما می‌توانید به دلخواه یکی از گزینه‌ها را برای ترجمه انتخاب کنید.

البته نگران نباشید در این مقاله روش استفاده از هر 3 سبک ترجمه با کمک عکس گرفتن در مترجم گوگل، آموزش داده می‌شود.

 

5ترجمه انگلیسی به فارسی با عکس گرفتن_ دوربین ترجمه گوگل

ترجمه فوری متن🚀

اگر قصد ترجمه فوری متن در دوربین ترجمه گوگل را دارید و حوصله صبر کردن برای اسکن تصاویر را ندارید تنها کافی است دوربین را جلوی متن دلخواهتان قرار دهید و مثل تصویر زیر ترجمه را تحویل بگیرید.

 

6ترجمه انگلیسی به فارسی با عکس گرفتن_ دوربین ترجمه گوگل

 

ترجمه با اسکن در دوربین ترجمه گوگل

یکی دیگر از روش‌های ترجمه در دوربین ترجمه گوگل، اسکن، می‌باشد؛ برای این کار آیکون اسکن را مثل تصویر زیر انتخاب کنید و منتظر نرم افزار بمانید.

 

7ترجمه انگلیسی به فارسی با عکس گرفتن_ دوربین ترجمه گوگل

 

پس از انتخاب آیکون اسکن، نرم افزار از شما سوال می‌کند که قصد ترجمه کدام قسمت از متن را دارید؟ در این مرحله می‌توانید به دلخواه قسمت‌های مختلف را انتخاب کنید و اگر قصد ترجمه کامل دارید، آیکون (انتخاب همه) را انتخاب کنید.

 

9ترجمه انگلیسی به فارسی با عکس گرفتن_ دوربین ترجمه گوگل

 

در این مرحله مترجم گوگل، دو متن را به شما نمایش می‌دهد، اولین مستطیل، نوشتار متنی است که برای آن مشخص کرده بودید و دومین متن، ترجمه شما می‌باشد که باید آن را انتخاب کنید.

 

 

10ترجمه انگلیسی به فارسی با عکس گرفتن_ دوربین ترجمه گوگل

 

پس از انتخاب ترجمه متن، به صفحه اصلی نرم افزار منتقل می‌شوید و حالا می‌توانید به آسانی ترجمه متن‌تان را ببینید و آن را کپی کنید.

 

11ترجمه انگلیسی به فارسی با عکس گرفتن_ دوربین ترجمه گوگل

 

ترجمه عکس‌ های گالری با دوربین ترجمه

یکی از جذاب‌ترین روش‌های استفاده از دوربین ترجمه گوگل، استفاده از تصاویر گالری می‌باشد، برای اینکار باید زمان انتخاب سبک ترجمه، انتخاب از گالری را انتخاب کنید.

 

ترجمه انگلیسی به فارسی با عکس گرفتن در دوربین ترجمه گوگل (2)

 

پس از انتخاب آیکون (وارد کردن) شما مثل تصویر زیر به گالری منتقل می‌شوید؛ در برخی از تلفن‌های همراه مثل عکس زیر عکس‌ها برای شما نمایش داده نمی‌شود و شاید برای پیدا کردن عکستان، دچار مشکل شوید.

 

یک ترفند… 😉

اگر پس از انتخاب آیکون وارد کردن و منتقل شدن به گالری، نتوانستید عکس مورد نظرتان را پیدا کنید، برای حل این مشکل به صورت مستقیم به سراغ گالری‌تان بروید و با گرفتن یک اسکرین شات از تصویر مورد نظرتان، آن را به آخرین عکس گالری‌تان تبدیل کنید.

حالا زمانی که در نرم افزار با تصویری مثل عکس زیر مواجه شدید باخیال راحت، آخرین تصویر را که همان اسکرین شات از تصویر مدنظرتان است را انتخاب کنید.

 

 

ترجمه انگلیسی به فارسی با عکس گرفتن در دوربین ترجمه گوگل (3)

پس از انتخاب عکس، نرم افزار مثل تصویر مشغول اسکن برای شروع ترجمه می‌شود و در این مرحله تنها کاری که باید انجام دهید، صبر کردن است!

 

ترجمه انگلیسی به فارسی با عکس گرفتن در دوربین ترجمه گوگل (3)

 

پس از چند ثانیه صبر کردن، نرم افزار دوربین ترجمه گوگل، به شما ترجمه عکس‌تان را مثل تصویر زیر تحویل می‌دهد .

 

ترجمه انگلیسی به فارسی با عکس گرفتن در دوربین ترجمه گوگل (4)

 

چطور نرم افزار ترجمه با عکس گوگل را دانلود کنیم؟

قابلیت استفاده از دوربین ترجمه گوگل نرم افزار خاصی نیست و در برنامه گوگل ترنسلیت وچود دارد، برای استفاده از ترجمه عکسی گوگل تنها کافی است، برنامه گوگل ترنسلیت را دانلود کنید.

دانلود نرم افزار گوگل ترنسلیت: لینک دانلود مستقیم نرم افزار گوگل ترنسلیت

 

ترجمه متن انگلیسی به فارسی با عکس گرفتن

 

استفاده از دوربین ترجمه گوگل بدون اینترنت امکان پذیر است؟😐❓

مسلما جواب این سوال خیر است! چون شما برای استفاده از دوربین ترجمه گوگل نیاز به ورود به اینترنت و باز کردن برنامه گوگل ترنسلیت دارید، اگر اینترنت نداشته باشید، چطور می خواهید وارد اینترنت شوید؟

البته از گوگل بعید نیست که در آینده کاربران را با قابلیت ترجمه گوگل با عکس بدون اینترنت غافلگیر کند اما فعلا برای استفاده از دوربین ترجمه گوگل چاره ای جز وصل شدن به اینترنت ندارید.

 

آیا دوربین ترجمه گوگل ترجمه فارسی به انگلیسی انجام می دهد؟

بله شما می توانید به راحتی از قابلیت ترجمه فارسی به انگلیسی دوربین مترجم گوگل برای متن هایتان استفاده کنید، تنها کافی است پیش از عکس گرفتن، آیکون فلش بین دو زبان را جابجا کنید تا سیستم ترجمه تغییر کند.

 

سخن پایانی🙂

در این مقاله بهترین روش استفاده از دوربین ترجمه گوگل خدمت شما کاربران عزیز معرفی شد؛  استفاده از دوربین ترجمه گوگل خیلی از وقت ها به کمک شما می آید و مشکلات تان را حل می کند.

اگر دلتان می خواهد مثل آب خوردن از دوربین ترجمه گوگل استفاده کنید و متن های تان را ترجمه کنید،  با خیال راحت از آموزش این مقاله استفاده کنید و زمان استفاده از دوبین ترجمه گوگل لذت ببرید.

 

 

 

‫4.9/5 (16 امتیاز )

9 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده

 1. آسمان

  دوربین گوگل مطلب جالب و آموزنده ای بود .سپاس

  پاسخ
  • doorijob

   سلام به شما

   خیلی سپاس گزارم از نظر ارزشمندتان
   اگر دوست داشتید میتونید این مقاله که مربوط به بهترین نرم افزار های یادگیری زبان انگلیسی هست رو هم مطالعه کنید
   https://doorijob.com/english-learning-software/

   پاسخ
 2. مهرداد

  ب نظرم خیلی خوب بود و سریع مفهوم رو رسونده بودید

  پاسخ
  • doorijob

   بله
   ما در دوری جاب سعی میکنیم بهترین مطالب را بسیار ساده و روان در اختیار تمامی کاربران قرار دهیم.

   پاسخ
 3. Mehdi

  چه خوب که هم فیلم و هم عکس برای آموزش قرار دادید گاهی با این سرعت نت نمیشه از فیلم استفاده کرد خیلی ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ
 4. فرزانه رحیمی

  واقعا خیلی خوب و کامل توضیح دادید برای فیلم هم چیزی هست؟

  پاسخ
 5. پدرام شفیعی

  ممنون از مطلب خوبتون
  فرق این مدل ترجمه با کاری به دست مترجم بدیم چیه؟

  پاسخ
  • دوری جاب

   سلام وقت بخیر
   متوجه سوال شما نشدم
   فرق کدوم ترجمه؟

   پاسخ
 6. پریسا علیشاهی

  قطعا تشخیص از روی عکس برای نرم افزار خیلی سخت تره
  پس فکر میکنم اگه بتونیم به جای عکس گرفتن، خودمون متن انگلیسی رو بنویسیم کیفیت ترجمه بیشتر بشه

  پاسخ

نظر