نیم فاصله در ورد

آموزش نیم فاصله در وورد|از شر دردسر های نیم فاصله در ورد راحت شوید

نیم فاصله اهمیت بسیار بالایی در حوزه درست نویسی و ویراستاری متن ها دارد، تایپ نیم فاصله در ورد به شدت پر دردسر است و و هر تایپیستی را کلافه می کند.

احتمالا شما نیز هنگام تایپ کردن، برای پیدا کردن فاصله کوتاه در ورد در ورد سختی های زیادی را کشیده اید و هیچوقت به درستی و روشن نفهمیدید که استفاده از این نیم فاصله اعصاب خورد کن کجا واجب است و راحت ترین راه برای نوشتن آن چیست.

اگر شما نیز تاکنون بارها از دردسر های تایپ کردن نیم فاصله در ورد کلافه شده اید، پیشنهاد می کنم تا انتهای این متن همراه ما باشید تا تمامی باید نباید ها و ساده ترین روش های تایپ نیم فاصله در تایپ فارسی را یاد بگیرید و برای همیشه از دردسر های نیم فاصله در ورد خداحافظی کنید.

 

نیم فاصله در ورد

اصلا نیم‌فاصله چی هست؟

حالا که قرار است در این مقاله چند روش آسان نوشتن نیم فاصله در ورد را یاد بگیریم، بهتر است در ابتدا کمی با آقای نیم فاصله پردردسر و بد قلق که همیشه شما را زمان نوشتن مقالات اذیت می‌کند آشنا شوید.

اگر دقت کرده باشید همیشه زمان نوشتن عبارات دو بخشی بین دو کلمه یک فاصله می‌‌گذارید؛ حالا بعضی اوقات نیاز دارید که زمان تایپ کردن به جای زدن یک فاصله کامل بین دو کلمه از نیم فاصله محترم استفاده کنید که تایپ کردن آن همیشه برای همه تایپیست ها ماجرای پردردسری است.

2 تا مثال نوشتن نیم فاصله لطفا

اگر متوجه نشدید با یک مثال شروع می‌کنیم تا به بهترین روش های تایپ نیم فاصله در کیبورد فارسی در ورد برسیم و برای همیشه با دردسر های نوشتن نیم فاصله در ورد خداحافظی کنید.

✅ می‌خورم 

در این فعل باید بین می و خورم به خاطر رعایت داستان های نکات نگارشی و… نیم‌فاصله را درج کنید.

❌ بابا آب داد

در این مثال اصلا نیازی نیست نیم‌فاصله بزنید چون مفهوم عبارات کاملا به هم بی ربط هستند و شما باید بین آنها فاصله کامل بگذارید.

فیلم آموزش ایجاد مبانبر نیم‌فاصله در ورد

با استفاده از ویدئو زیر به راحتی می توانید روش های استفاده از نیم فاصله را یاد بگیرید و یک میانبر ساده جهت نوشتن نیم فاصله برای خودتان ایجاد کنید.

 

 منبع: کلیدو

2 روش آسان تایپ نیم فاصله در ورد😍

برای نوشتن نیم فاصله در ورد دستورات بسیاری در سطح اینترنت وجود دارد که حفظ کردن این همه روش به تنهایی خودش ماه ها زمان می برد و در عمل نیز کارساز نخواهند بود.

در ادامه با 2 روش آسان تایپ نیم فاصله در ورد آشنا شوید تا بتوانید خودتان بدون سختی کشیدن و فکر کردن مثل آب خوردن در تمامی متن هایتان نیم فاصله بزنید.

 ترکیب کنترل و _

یکی از قدیمی ترین روش های تایپ نیم فاصله در ورد استفاده ترکیبی دو کلید ctrl و _ در کیبورد می باشد، شما می توانید به آسانی با فشردن پشت سرهم این دو کلید، نیم‌ فاصله را در ورد تایپ کنید.

البته بیشتر تایپیست ها در این روش اشتباه می کنند و به جای تایپ کردن ( _ ) از کلید منفی در ماشین حساب استفاده می کنند و به نتیجه نمی رسند، مراقب باشید که هنگام استفاده از ترکیب ctrl + _ کلید هارا درست انتخاب کنید.

نیم فاصله در ورد

 

 کلید ترکیبی شیفت کنترل 2

اصولا زمان نوشتن نیم فاصله در ورد مشکلات بسیار زیادی پیش می آید و اکثر روش ها برای تایپ آن بجز این روش کارساز نیستند، شما می توانید به آسانی با استفاده از کلید های ترکیبshift و ctrl و 2 هرجایی از متن تان را که دوست دارید نیم فاصله تایپ کنید و لذت ببرید.

 

نیم فاصله در ورد

باید و نباید های تایپ نیم فاصله در ورد

خیلی از تایپیست ها نمی دانند که روش درست استفاه از نیم فاصله در ورد چیست و چه زمانی باید از آن استفاده کنند و چه وقت هایی نیز باید بیخیال تایپ کردن آن شوند.

چه زمان هایی استفاده از نیم فاصله واجب است ✅

بسیاری از زمان ها شما باید برای نوشتن یک متن حرفه ای جذاب از نیم فاصله استفاده کنید، در کلمات زیر استفاده از نیم فاصله در ورد ضروری است و در صورت تایپ نکردن آن به ساختار متن تان آسیب خواهید زد.

نیم فاصله در ورد

افعال مضارع، ماضی نقلی و ….

بین پیشوند می و ریشه فعل اصلی در افعال مضارع، ماضی نقلی و… استفاده از نیم فاصله برای درک بهتر و خوانا تربودن فعل ضروری است.
مثل: می‌خورم، می‌برد، می‌رفت، می‌سازیم، خوانده‌بود و ……

نشانه جمع

اصولا حرف (ها) در زبان فارسی به عنوان نشانه حمع استفاده می شود، پس هر زمان که خواستید از این نشانه استفاده کنید، تایپ نیم فاصله را از یاد نبرید.
مثال: کتاب‌‌ها، گل‌ها، میز‌ها و….

کلمات و فعل ها مرکب

در زبان فارسی بسیاری از کلمات و فعل ها، مشتق یا مرکب هستند و از کنار هم چیده شدن چندین کلمه ساخته شده اند، در این گونه کلمات باید از نیم فاصله در ورد استفاده کنید.
مثال: بیرون‌ کشیدن، در‌‌رفتن، خارج‌کردن و….

تایپ نیم فاصله در ورد اندروید و آیفون چگونه است؟

ممکن است گاهی اوقات مجبور به نوشتن نیم فاصله در تلفن همراهتان شوید، اصولا در تمامی مدل های تلفن همراه کلیدی مثل تصویر زیر برای نوشتن نیم فاصله وجود دارد.

 

نیم فاصله در ورد

 

البته اگر چنین کلیدی در کیبورد تلفن همراه شما وجود ندارد اصلا نیاز به نگرانی نیست چون شما می توانید به راحتی با کمک دانلود صفحه کلید دارای میانبر نیم فاصله مشکل تان را حل کنید و با نصب آن از نیم فاصله بدون درسر استفاده کنید.

سخن آخر

اگر دوست دارید که یک تایپیست حرفه ای و همه فن حریف باشید باید بتوانید به آسانی هنگام تایپ کردن نیم فاصله در ورد را تایپ کنید و در طول کارتان از آن استفاده نمایید.

البته ناگفته نماند که پیدا کردن نیم فاصله و درست استفاده کردن از آن زمان تایپ سریع، حکایتی بس ناجوانمردانه است اما خوشبختانه در این مقاله ما به جنگ نیم فاصله پرحاشیه در ورد رفتیم و برای همیشه تکلیف آن را روشن کردیم.

در این مقاله نکات جامع و کاربردی در رابطه با تایپ فاصله کوچک در کیبورد در ورد خدمت شما عزیزان ارائه شد، اگر شما نیز مدت هاست با تایپ کردن نیم فاصله در کامپیوتر یا تلفن همراه مشکل دارید، با خیال راحت از آموزش های این مطلب استفاده کنید و دیگر درگیر دردسر های نیم فاصله در ورد نباشید.

‫5/5 (3 امتیاز )

1 دیدگاه برای این مطلب

  1. هدا

    سلام ممنون نیم فاصله و.‌‌خیلی اذیتمون میکنن توی پایان نامه

    پاسخ

نظر