آزمون کت چیست

آزمون ket(کِت)چیست؟+منابع[خودتان را آماده امتحان کنید]

آزمون ket، یکی از معتبرترین آزمون‌های سنجش زبان آموزان، در دنیای جذاب رشته زبان انگلیسی می‌باشد که در سطح بین‌المللی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و هر زبان آموز پرتلاش و علاقه‌مند به پیشرفت، نیاز به اخذ این مدرک، برای حرکت بهتر در مسیر رشد و یادگیری دنیای بدون مرز زبان انگلیسی، دارد.

اگر شما نیز علاقه مند هستید که در این آزمون هیجان انگیز و فوق‌العاده شرکت کنید و وارد دنیای جدیدی از مسیر یادگیری زبان انگلیسی شوید، این مطلب را از دست ندهید.

در این مقاله، 0 تا 100 مسیر آماده شدن و شرکت در آزمون ket+بهترین منابع آموزشی و نمونه سوال سال های قبل آزمون ket، برای شما همراهان گرامی آورده شده است؛ با دوری جاب همراه باشید.

 

برای ضربه فنی کردنِ آزمون ket [کِت] این مقاله رو از دست نده !

برای قبولی در  آزمون ket، علاوه بر مطالعه مستمر و تلاش شبانه روز، باید به خوبی با این آزمون و تمامی چالش های احتمالی آن، آشنا شوید تا بتوانید به آسانی و با سرعت به همه سوالات، پاسخ دهید و لذت ببرید.

 

تعریف ساده آزمون ket

امروزه، از این آزمون، به نام های [Key English Test]، [ A2 Key] و [Cambridge English] نیز شناخته می‌شود؛ آزمون کت، یک فرایند تستی تقریبا ساده برای تایین سطح زبان آموزان در مراحل ابتدایی است که در سطح بین المللی، اعتبار بسیار بالایی دارد و حدود 1 ساعت و 50 دقیقه، پاسخ دادن به آن، برای هر شرکت کننده‌ای طول می‌کشد.

 

چه زمانی باید در آزمون کت شرکت کنیم؟

برای شرکت در این آزمون جذاب، هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد؛ اما کارشناسان رشته زبان انگلیسی توصیه می کنند که پس از مسلط شدن به اصول ابتدایی این زبان و توانایی‌هایی مثل صحبت کردن آسان، اسپیکینگ قوی و …، در آزمون ket، ثبت نام کنید.

 

ساختار آزمون کِت [ket] چگونه است؟

این آزمون، تقریبا روند ساده ای دارد و از 3 بخش اصلی (Reading and Writing، Listening و Speaking) تشکیل شده است، در این ویدئو به ساختار سوالات آزمون ket، به صورت دقیق، اشاره شده است.

 

همانطور که در ویدئو فوق مشاهده کردید، این آزمون، شامل سه بخش اصلی ریدینیگ، اسپیکینگ و لیسیننگ، می باشد؛ در ادامه با جزئیات ساختار این بخش ها آشنا شوید.

 

 • Reading and Writing  

زمان شروع پاسخ به سوالات، قسمت Reading، اولین بخشی است که با آن برخورد خواهید داشت و باید با آمادگی و اعتماد به نفس کامل، به استقبال آن بروید.

در بخش Reading، طراحان سوال، در تلاشند تا مهارت درک مطلب شما را بسنجند و با ارائه جملات کوتاه و بلند در قالب متون مختلف در موضوعات متنوع که اکثرشان بیشتر محور موضوعات اجتماعی است، مهارت درک مطلب شما را به چالش بکشند.

پاسخگویی به سوالات ریدینگ آزمون کت، ببشتر به صورت جاخالی و پرکردنی، می‌باشد و نمره‌ای که در این بخش آزمون، کسب می‌کنید، حدودا 50% از نمره نهایی شما را در پایان آزمون تشکیل می‌دهد.

این بخش، دارای 9 قسمت و 56 سوال می باشد، بیشتر مفاهیمی که باید در بخش Reading آزمون  بلد باشید مربوط به زندگی روزانه شما می باشد و مفاهیم تابلوهایی که در مکان های زیر می‌بینید، جزو سوالات پرتکرار آزمون KET، است.

 1. اطلاعیه تابلو
 2. تابلو جاده
 3. تابلو قطار
 4. سردر مغازه
 5. تابلو رستوران
 6. تابلو ادارات
 7. مدارس و …

 

 • Listening   

این قسمت از آزمون کت، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین چالش های شرکت کنندگان آزمون ket، شناخته شده است. در این بخش، مهارت شنیداری و درک مطلب شما از شنیدن جملات و عبارات انگلیسی، سنجیده می شود؛ نمره Listening، حدود 1 چهارم نمره نهایی شما را در آزمون، تشکیل می‌دهد.

اصولا اکثر زبان آموزان، در بخش Listening آزمون کِت، مشکل دارند؛ اگر شما نیز تصور می‌کنید در بخش Listening، ضعف دارید می‌توانید با تقویت مهارت های شنیداری‌تان، این بخش از آزمون کت را با موفقیت، پشت سر بگذارید و نسبت به رقبایتان یک قدم جلوتر بایستید.

 

 • روش های تقویت Listening  برای آزمون کِت: 
 1. گوش دادن آهنگ انگلیسی
 2. خواندن شعر انگلیسی
 3. تماشای سریال انگلیسی
 4. فکر کردن به انگلیسی و …

 

 • Speaking
   

اسپیکینگ، یکی از جذاب‌ترین بخش های این آزمون است که شما باید به صورت شفاهی دانسته‌هایتان را بیان کنید؛ یعنی باید در این بخش از آزمون کِت، خیلی روان و راحت به زبان انگلیسی صحبت کنید.

آزمون کِت

مصاحبه آزمون ket، چگونه است؟

بهترین روش برای تقویت مهارت Speaking و موفقیت در آزمون کِت، تماشای یک نمونه عملی پرسش و پاسخ این آزمون در دنیای واقعی است؛ پس اگر علاقه‌مندید مثل آب خوردن، اسپیکینگ آزمون ket را پشت سر بگذارید، به هیچ وجه تماشای ویدئوی زیر را از دست ندهید.

ارزش مدرک آزمون ket چیست؟

این مدرک به معنای توانایی شما در برقرار کردن ارتباط با انگلیسی زبانان است و همچنین بارعلمی رزومه شمارا به شدت قوی و درخشان می سازد.

 

شرایط قبولی در آزمون ket زبان انگلیسی چیست؟

در پایان آزمون، تمامی نمرات شرکت کنندگان در سه بخش اسپیکینگ، ریدینگ و لیسیننگ، جمع زده می شود و آن ها به به چهار دسته زیر تقسیم می شود.

 1.  Fail
 2. Narrow Pass
 3. Pass
 4. Pass with Merit

 

نمره مورد نیاز پاس شدن آزمون ket

بازه نمره شرکت کنندگان ممتاز آزمون ket، بین 85 الی 100 می‌باشد؛ البته شما با نمره 70 الی 85 نیز شانس قبولی در این آزمون را خواهید داشت؛ در جدول زیر می توانید به صورت دقیق‌تر، نمره قبولی و سطح بندی در آزمون ket را مشاهده کنید.

 

نمره قبولی آزمون ket

 

فرق آزمون زبان ket و pet، چیست؟

آزمون pet، یکی دیگر از آزمون های سنجش زبان آموزان در رشته زبان انگلیسی می باشد؛ اگر شما بتوانید به خوبی آزمون ket زبان انگلیسی را با موفقیت، پشت سربگذارید حق ورود به آزمون مرحله بعد یعنی آزمون pet را دارید که کمی نسبت به کِت، سخت‌تر است.

چطور برای آزمون ket آماده شویم ؟

بهترین راه برای کسب نمره قبولی در آزمون انگلیسی ket، داشتن اراده قوی، مطالعه مستمر، تست زنی، الگوبرداری از افراد موفق در این آزمون، حل نمونه سوالات گذشته و شرکت در آزمون های آزمایشی آنلاین است، در ادامه با دوری جاب همراه باشید تا با بهترین منابع آماده شدن برای آزمون کِت، آشنا شوید.

آزمون ket

لیست بهترین منابع برای آزمون کت [ket]

برای موفقیت در این آزمون، باید از بهترین منابع آموزشی موجود در بازار برای مطالعه، یادگیری و تست زنی استفاده کنید، طبق تجربه زبان آموزان، استفاده از منابع آموزشی زیر، به موفقیت شما در آزمون ket، کمک می‌کند.

 1. Top notch
 2. American English File
 3. Barrons English
 4. Grammar in use
 5. interchange inside reading
 6. Cambridge English: Preliminar

 

حل نمونه سوال نمونه آنلاین آزمون ket

شما می توانید با زدن روی لینک زیر، به راحتی وارد صفحه نمونه تستی آزمون ket شوید و دانش خودتان را بدون پرداخت هیچ هزینه ای، محک بزیند و لذت ببرید.

 

نمونه سوالات سال های گذشته آزمون ket

اگر دوست دارید که با موفقیت این آزمون را پشت سر بگذارید، بهتر است پس از اتمام پروسه مطالعاتی‌تان، نگاهی دقیق و ریز بینانه به تمامی نمونه سوالات سال های گذشه آزمون ket که در لینک زیر برای شما عزیزان قرار داده‌ایم، داشته باشید.

 

چطور برای آزمون ket زبان انگلیسی، ثبت نام کنیم؟

به دلیل محدودیت های بین المللی، در حال حاضر شرکت در آزمون ket برای زبان آموزان ایرانی، امکان پذیر نیست و شما باید برای شرکت در کت از مراکز زبان واسطه استفاده کنید.

سخن آخر

مسیر یادگیری زبان انگلیسی، چالش ها و جذابیت های زیادی دارد؛ اگر دوست دارید که در این مسیر، رشد کنید و به موفقیت های بسیاری، دست پیدا کنید، باید شرکت کردن در آزمون های تایین سطح زبان انگلیسی را جدی بگیرید.

آزمون کت نیز یکی از بهترین آزمون های بین المللی است که پیشنهاد می‌کنیم شرکت کردن در آن را به هیچ وجه از دست ندهید؛ در این مقاله 0 تا 100 مسیر شرکت و موفقیت در آزمون ket، برای شما همراه گرامی شرح داده شد.

اگر شما نیز به شرکت در این آزمون علاقه مندید، می‌توانید با خیال راحت، به تمامی نکات گفته شده در این مقاله اعتماد کنید و با استفاده از موارد عنوان شده، به آسانی موفقیت دلخواهتان را  در آزمون کت، به دست آورید و لذت ببرید🙂

‫5/5 (7 امتیاز )

نظر