کاهش هزینه ترجمه

کاهش هزینه ترجمه با حفظ کیفیت افسانه است یا واقعیت؟

به علت اهمیت بالای تخصص ترجمه در دنیای امروز، قیمت خدمات ترجمه متن های عمومی و تخصصی بسیار بالا است و در نتیجه یافتن راه حلی مناسب و تضمینی برای کاهش هزینه ترجمه دغدغه بسیاری از دانشجویان یا کافرمایان می باشد.

احتمالا شما نیز تاکنون برایتان پیش آمده است که با دیدن قیمت های بالای خدمات ترجمه نتوانستید متن هایتان را به راحتی به زبان فارسی برگردانید و به همین علت بارها به دنیال یک روش تضمینی برای کاهش هزینه های ترجمه بوده اید.

در این مقاله 3 ترفند کاربردی کاهش هزینه ترجمه به شما عزیزان همراه نکات تکمیلی و مهم در این باب ارائه می شود، شما می توانید با استفاده از راهنمایی های زیر به آسانی هزینه ترجمه متن هایتان را کاهش دهید و پول بیشتری پس انداز کنید.

کاهش هزینه ترجمه

3 ترفند تضمینی برای کاهش هزینه ترجمه😍

این روز ها در فضای مجازی راه حل های متفاوت و گاهی اوقات عجیبی برای کاهش هزینه ترجمه به کاربران پیشنهاد داده می شود که اصولا خیلی از آن ها کارساز نیستند، اما روش های زیر بر اساس تجربه کاربران توانسته اند به شدت به آن ها برای کاهش هزینه ترجمه کمک کنند.

استفاده از نرم افزار های ترجمه ماشینی

شاید در نگاه اول این پیشنهاد ایده خوبی بنظر نرسد، اما خیلی از اوقات شما برای ترجمه متن های عمومی تان نیاز به پرداخت هزینه های گزاف ترجمه ندارید و می توانید به آسانی به کمک یک نرم افزار ترجمه مثل ترجمه گوگل مشکل خودتان را حل کنید.

البته بی شک کیفیت ترجمه نرم افزار های ماشینی به گرد پای مترجمین واقعی نیز نمی رسد اما زمانی که شما می توانید به راحتی با کمک نرم افزار های ترجمه مشکلتان را حل کنید، چرا باید هزینه های سنگین و کمر شکن ترجمه را برای متون ساده و غیر تخصصی پرداخت کنید ؟

استفاده از یک سایت ترجمه با قیمت مناسب

امروزه بسیاری از وب سایت های فریلنسری با گردهم آوردن مترجمان از سراسر کشور خدمات ترجمه را به مردم ارائه می دهند.

شما نیز می توانید برای کاهش هزینه ترجمه متن هایتان سری به برخی از وب سایت های فریلنسری بزنید و در آن ها با کمی جست و‌ جو مترجمان خوب و حرفه ای را که دستمزد کمتری برای ترجمه می گیرند را پیدا کنید.

البته زمانی که قصد استفاده از سایت ترجمه برای کاهش هزینه ترجمه تان را دارید باید دقت کنید که کیفیت ترجمه و سطح تخصص مترجمین، خوب و قابل قبول باشد.

وب سایت هایی مثل دوری جاب که بهترین متخصصان ترجمه کشور در آن حضور دارند و بالاترین کیفیت را با بهترین قیمت ها به کاربران خود ارائه می دهند، می توانند به شما برای کاهش هزینه ترجمه متن هایتان کمک کنند.

 

حذف مطالب غیر اصلی متن

روش سوم از دو روش قبلی که برایتان توضیح دادیم هوشمندانه تر است و می توانید با کمک آن به راحتی پول کمتری بابت ترجمه متن هایتان پرداخت کنید.

خیلی از اوقات شما به مترجم، متنی را به ترجمه کردن تحویل می دهید که به خیلی از بخش های آن برای ترجمه نیاز ندارید و به علت تنبلی برای حذف کردن آن قسمت ها مجبور به پرداخت پول بیشتری می شوید.

اگر دلتان می خواهد که از دست هزینه های بالای ترجمه آسوده خاطر شوید، می توانید قبل از سپردن متن هایتان به مترجم برای ترجمه، کمی مقاله تان را ویرایش کنید و بخش های غیر ضروری را حذف کنید.

کاهش هزینه ترجمه

اگر به دنبال ترجمه ارزان هستید فراموش نکنید که …🧐

پیش از آنکه از سه روش بالا برای کمتر کردن هزینه های پرداختی تان استفاده کنید، دو نکته مکمل زیر را از یاد نبرید تا کیفیت متن هایتان افت نکند.

کیفیت را فدای قیمت نکنید

این که شما پول کمتری برای ترجمه بپردازیرد در ظاهری خیلی جذاب و عالی به نظر می رسد، اما از یاد نبرید که هدف اصلی ترجمه متون، داشتن مقالات با کیفیت و خوانایی است که در کلام نویسنده اصلی متن دخل و تصرفی وارد نشده باشد و بدون هیچ کاستی متن ترجمه شود.

هر زمان که به فکر کاهش هزینه ترجمه افتادید از یاد نبرید که کیفیت ترجمه برای شما اولویت اول باشد و به بهای پرداخت پول کمتر راضی به داشتن ترجمه هایی غیر حرفه ای نباشید.

 

به مترجمین مبتدی اعتماد نکنید

بسیاری از مترجمین زبان انگلیسی که در آغاز دوران کاری حرفه ای خود هستند احتمالا راضی خواهند شد که برای شما با قیمت هایی بسیار کمتر از قیمت بازار و عرف کار کنند.
پیشنهاد می کنم در چنین زمان هایی وسوسه نشوید و به جای سپردن کارتان به مترجمین مبتدی به دنبال روش های دیگری باشید، چون با این کار شما نتیجه مطلوبی دریافت نخواهید کرد و مجبور به هزینه دوباره برای ترجمه می شوید.

 

سخن آخر

در این مقاله 3 روش کاربردی کاهش ترجمه که شامل استفاده از ابزار ترجمه، ویرایش قبل از ترجمه و سایت های ترجمه ارزان می شود، به شما کاربران عزیز معرفی شد شما می توانید به آسانی با کمک این روش ها پول کمتری برای ترجمه متن هایتان بپردازید.

راستی شما تابه حال برای کمتر کردن هزینه های ترجمه متون انگلیسی از چه روش هایی استفاده کرده اید که راضی بوده اید و دوست دارید دیگران نیز از آن ها استفاده کنند؟

خوشحال می شویم تجربیات خوب و ارزشمندتان را پیرامون کاهش هزینه ترجمه با ما و دیگر خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید🙂

 

‫5/5 (1 امتیاز )

نظر