کاهش اشتباهات تایپی

با این 5 ترفند،به جنگ اشتباهات تایپی تان بروید!+معرفی ویراستار

احتمالا برای شما نیز زمان تایپ کردن، پیش آمده است که پس از اتمام تایپ کردن و خواندن متنی که نوشته‌اید، با دیدن سیل بزرگی از غلط های تایپی و املایی، وحشت زده شوید!

کاهش اشتباهات تایپی، یکی از بزرگ‌ترین رویاهای آن دسته از افرادی است که با تایپ کردن، سروکار دارند؛ اصولا اکثر افراد زمان تایپ کردن با مشکل اشکالات تایپی و غلط املایی و… رو‌به‌رو می‌شوند.

اگر شما نیز دوست دارید که راحت‌تر از از گذشته، تایپ کنید و با اشتباهات تایپی‌تان خداحافظی کنید، این مقاله را از دست ندهید.

 

با این تکنیک ها در کمتر از 1 هفته، از شر اشتباهات تایپی خلاص شوید!

در ادامه با ما همراه باشید تا با 5 تا از بهترین ترفندهای کاهش اشتباهات تایپی که می‌توانید به آسانی با به کار بستن آن‌ها برای همیشه با اشتباهات تایپی‌تان خداحافظی کنید، آشنا شوید.

 

 • تکنیک 60_40

یکی از تکینک‌های ناشناخته که امروزه تایپیست‌های حرفه‌ای از آن، برای کاهش اشتباهات تایپی خود، استفاده می‌کنند، ترفند تقسیم زمان 40_60 می‌باشد که به شدت می‌تواند به کاهش اشتباهات تایپی شما کمک کند.

روش کار در این روش، به این صورت است که اگر به فرض مثال شما قصد دارید در 100 دقیقه، یک متن 1000 کلمه ای را تایپ کنید، 40 درصد زمانتان را برای تایپ کردن قرار می‌دهید و 60% باقی مانده را به تصحیح و بازخوانی مطلبی که نوشته‌اید، اختصاص می‌دهید.

 • البته فراموش نکنید که شما باید زمان تایپ کردن در تکنیک 40_60، نکات زیر را رعایت کنید : 
 1. فکر نکنید
 2. علائم نگارشی را رعایت نکنید
 3. خیلی غلط بنویسید
 4. به کلمات فکر نکنید
 5. پرنده خلاقیت ذهنتان را آزاد کنید
 6. وسواس نداشته باشید
 7. با سرعت نور تایپ کنید
 8. ذهنتان را آزاد بگذارید
 9. بدون ترس، جملات جدید خلق کنید

پس از اتمام فرایند تایپ کل متن‌تان، با یک مقاله سراسر از اشکال مواجه هستید و باید در زمان تایین شده یعنی 60% باقی مانده تایم، با دقتی فراتر از دقت پزشکان زمان یک جراحی خیلی مهم، متن‌تان را حلاجی کنید و اشتباهات تایپی را شکار کنید.

 • مزایا و معایب روش 60_40
 1. احتمال وجود اشتباه
 2. نیاز به مدیریت بالا
 3. عدم کاربرد برای متون تخصصی
 4. کاربرد گسترده
 5. یادگیری آسان
 6. بدون خرج و سریع
 7. بدون پیچیدگی
 8. احتمال گرفتن وقت زیاد
 9. نیاز به مهارت و تمرین مداوم
 10. عدم داشتن یک قاعده و قانون مشخص

کاهش اشتباهات تایپی

 • استفاده از نرم افزاهای آنلاین ویراستار

یکی از هوشمندانه‌ترین روش‌ها برای کاهش اشتباهات تایپی، استفاده از نرم افزارهای ویراستار آفلاین و آنلاین درجه یکی می باشد که می‌توانند به راحتی به شما برای حذف اشتباهات تایپی‌تان، کمک کنند و سرعت کارتان را بالا ببرند.

امروزه نرم افزارهای ویراستار متن متعددی وجود دارند که خیلی راحت می‌توانید از آن ها برای ویرایش و غلط گیری متن‌هایی که تایپ می‌کنید، استفاده کنید، در ادامه با 3 ویراستار آنلاین برتر متون فارسی، آشنا شوید.

 

پینگو یکی از قدیمی‌ترین ویراستارهای دنیای تایپ و خلق محتوا است که محبوبیت زیادی بین تایپیست‌ها دارد، شما می‌توانید با کمک این ابزار، سخت‌ترین متن ها را نیز ویرایش کنید و لذت ببرید.

 • امکانات ویراستار پینگو
 1. تبدیل علائم نگارشی عربی و انگلیسی به فارسی
 2. تبدیل اعداد انگلیسی و عربی به فارسی
 3. ویرایش فاصله گذاری ها
 4. تصحیح فاصله ونیم فاصله
 5. ویرایش علامت های نگارشی غلط و ..

 

ویراست لایو، یکی از قدیمی‌ترین ویراستارهای آنلاین است که اکثر تایپیست‌ها با آن آشنا هستند و از آن برای از کاهش غلط‌های تایپی خود استفاده می‌کنند.

 • امکانات ویراست لایو
 1. ویرایش سریع
 2. رابط کاربری ساده
 3. بدون باگ و خطا
 4. سابقه طولانی و درخشان
 5. رضایت 99% درصد کاربران
 6. نمونه متون ویرایش شده عالی
 7. دقت بالا
 8. سرعت خوب

آرنگ، یکی از جذاب ترین ویراستار های آنلاین دنیاست که شما می‌توانید با خیال راحت، تخصصی‌ترین متن های پر از اشتباه را به آن تحویل بدهید و یک متن عالی و بدون نقص، هدیه بگیرید.

 • امکانات سرویس ویرایش متن آرنگ
 1. امکان تشخیص فاصله و نیم فاصله
 2. تصحیح اشکالات پسوندها
 3. فارسی سازی اعداد
 4. تبدیل نشانه‌های انگلیسی به فارسی
 5. اصلاح علائم نگارشی غلط
 6. اصلاح غلط‌های املایی
 7. حذف عبارات و فاصله های اضافه

 

 • تمرین تایپ کردن با این ابزارها تا مرز کلافگی !

مهم‌ترین کاری که باید برای کاهش اشتباهات تایپی‌تان انجام دهید، تمرین، تمرین و تمرین دوباره است! با این‌کار شما خیلی ساده‌تر می‌توانید در زمان تایپ کردن، غلط کمتری داشته باشید و سرعت‌تان را بالا ببرید.

بهترین راه برای تمرین تایپ و کاهش غلط‌های تایپی، استفاده از سرویس‌های آموزش تایپ آنلاین است که در اختیار شما فضایی را جهت تمرین تایپ، قرار می‌دهند، اگر دوست دارید تایپ را تمرین کنید و لذت ببرید، 2 ابزار زیر را فراموش نکنید .

 1. هم‌تایپ
 2. تایپ یو

کاهش اشتباهات تایپی

 • تکنیک انرژی از محیط

یکی از مهم‌ترین عواملی که به شما برای کاهش اشتباهات‌تایپی تان کمک خواهد کرد، انرژی است که از محیط اطرافتان دریافت می کنید؛ حضور در یک محیط منظم، ارتباط مستقیم با افزایش دقت شما زمان تایپ کردن دارد.

جنانکه شما در محیطی منظم  و تمیز،

جنانکه شما در محیطی منظم  و تمیز،  عاری از هرگونه آشفتگی تایپ کردن را شروع کنید از نظر علم روانشناسی، ذهن شما تمرکز بیشتری برای برقراری ارتباط بین ذهن شما و حرکت انگشتانتان روی کیبورد ایجاد خواهد کرد و در نتیجه، اشتباهات تایپی‌تان کاهش پیدا خواهد کرد.

عاری از هرگونه آشفتگی تایپ کردن را شروع کنید از نظر علم روانشناسی، ذهن شما تمرکز بیشتری برای برقراری ارتباط بین ذهن شا و حرکت انگشتانتان روی کیبورد ایجاد خواهد کرد و در نتیجه، اشتباهات تایپی‌تان کاهش پیدا خواهد کرد.

 

 • تایپ 10 انگشتی اصولی

یکی از بهترین روش‌هایی که شما می‌توانید با کمک آن به آسانی، غلط های تایپی‌تان را کاهش دهید، استفاده از تکنیک تایپ 10 انگشتی می‌باشد.

در تایپ 10 انگشتی، شما یاد می‌گیرید که چگونه در سریع‌ترین زمان ممکن، بدون داشتن غلط املایی، متون متفاوت را تایپ کنید و درگیر اشتباهات تایپی، نشوید

 

سخن پایانی

در این مطلب از سایت دوری جاب، بهترین روش‌های کاهش اشتباهات تایپی، خدمت شما همراهان عزیز، معرفی شد؛ اگر شما نیز زمان تایپ کردن، اشتباهات تایپی زیادی دارید و از این موضوع کلافه شده‌اید، با خیال راحت، ترفندهای این مقاله را اجرا کنید و برای همیشه با اشتباهات تایپی‌تان، خداحافظی کنید.

‫5/5 (5 امتیاز )

نظر