بازگردانی متن سیو نشده در ورد

بازگردانی متن سیو نشده در ورد پیش از آنکه از ترس سکته کنید!

هیچ چیز بدتر از این نیست که شما با فراموش کردن زدن دکمه ذخیره کردن از ورد خارج شوید و زحمات چند روزتان را بر باد دهید، در این حالت تنها باید یک روش تضمینی بازگردانی متن سیو نشده در ورد را پیدا کنید تا از نابود شدن زحمات چند ساعته تان جلوگیری کنید.

احتمالا برای شما هم تاکنون بارها پیش آمده است که زمان زیادی مشغول نوشتن یک مقاله، پایان نامه، متنی مهم، داستان و…. در ورد باشید و در پایان به علت حواس پرتی بدون ذخیره کردن متن تان از ورد خارج شده باشید و پس از دیدن این صحنه وحشتناک فقط دلتان بخواهد مشتی بر صفحه کامپیوترتان بزنید و به خاطر این اتفاق بد، صحنه را ترک کنید.

اگر شما نیز پرسش (چطور متنی که در ورد حذف شده را برگردانیم؟) را در ذهن دارید و به دنبال یک آموزش ساده و روان برای حل مشکل ذخیره نشدن فایل در ورد دارید، این مقاله را از دست ندهید.

بازگردانی متن سیو نشده در ورد

آیا بازگردانی متن سیو نشده در ورد امکان پذیر است؟

شاید باورتان نشود اما بازگردانی متن سیو نشده در ورد خیلی راحت تر از آنچه فکرش را می کنید هست و  شما می توانید به آسانی متن های ذخیره نکرده در ورد را که تصور می کنید از دستشان داده اید را بازگردانی کنید.

 

روش دقیق بازگردانی متن سیو نشده در ورد

اگر شما نیز اکنون درگیر چنین ماجرایی شده اید و از ترس از دست رفتن تمامی زحمات تان وجودتان را در برگرفته است، نفس عمیقی بکشید و با همراه قدم به قدم آموزش کامل همراه با عکس بازگردانی متن سیو نشده در ورد در این مقاله، متن از دست رفته تان را برگردانید و با خیال راحت ادامه کارتان را انجام دهید.

برای بازیابی فایل های حذف شده در ورد تنها کافی است سه قدم زیر را به درستی انجام دهید تا کمتر از یک دقیقه مشکلتان را حل کنید، برای بازگردانی متن سیو نشده در وردتان با ما تا انتها همراه باشید.

بازگردانی متن سیو نشده در ورد

قدم اول

احتمالا بعد از خرابکاری که انجام دادید از ورد خارج شدید و به صفحه مانیتورتان زل زدید؛ در قدم اول بازگردانی متن سیو نشده در ورد باید نرم افزار ورد را باز کنید و آیکون file در سمت چپ قسمت نوار ابزار بالای صفحه ورد را انتخاب کنید.

 

بازگردانی متن سیو نشده در ورد

قدم دوم

پس از باز کردن آیکون file  از نوار ابزار بالای نرم افزار ورد منویی دقیقا مثل منوی عکس زیر برای شما نمایش داده می شود، حالا در قسمت نوار آبی سرمه ای رنگ عمودی سمت چپ نرم افزار سومین آیکون که به نام open می باشد را باز کنید.

پس از انتخاب open لیستی مثل لیست پایین برای شما نمایش داده می شود، حالا باید گزینه  Recent Document را که کنار آن یک استیکر کوچک ساعت وجود دارد را انتخاب کنید.

همان طور که در عکس می بینید پس از انتخاب گزینه Recent Document لیستی از آخرین مقالاتی که شما در نرم افزار ورد نوشتید برایتان نمایش داده می شود.

حالا برای برگرداندن متن پاک شده در ورد، سراغ آخرین گزینه ای که زیر تمامی فایل های نوشته شده تان در ورد وجود دارد با نام “Recover unsaved Documents”  بروید و آن را انتخاب کنید، این گزینه در عکس زیر با دایره نارنجی رنگ برای شما عزیزان مشخص شده است.

 

بازگردانی متن سیو نشده در ورد

 

قدم سوم

قدم سوم آخرین مرحله برای بازگردانی متن سیو نشده تان در ورد و نجات آن برای پاک شدن ابدی اش از حافظه کامپیوترتان می باشد، پس از انتخاب گزینه “Recover unsaved Documents” لیستی مثل عکس زیر برای شما نمایش داده می شود که شامل تمامی متن های ذخیره نکرده تان در ورد می باشد.

برای برگرداندن تمامی متن های حذف شده تان در ورد که در این قسمت نرم افزار برای شما نمایش داده می شود، تنها کافی است روی آن ها دوبار کلیک کنید تا متن از دست رفته تان را بازیابی کنید.

بازگردانی متن سیو نشده در ورد

آیا روش 3 مرحله ای بازگردانی متن سیو نشده همیشه کار می کند؟

پاسخ به این سوال بله است و خوشبختانه شما می توانید همیشه از آموزش کامل بازیابی فایل ذخیره نشده یا حذف شده در ورد این مقاله برای نجات خودتان در زمان هایی که فراموش می کنید متن را سیو کنید استفاده کنید و لذت ببرید.

 

 

 

 

 

بازگردانی متن سیو نشده در ورد

 

سخن آخر

ذخیره نشدن متن های نوشته شده در ورد اتفاق بدی است که ممکن است برای هر تایپیستی رخ بدهد و او را وحشت زده بکند، در این مقاله یک راهنمایی ساده سه مرحله ای برای بازگردانی متن سیو نشده در ورد همراه عکس برای شما عزیزان توضیح داده شد.

اگر شما نیز درگیر مشکل ذخیره شدن متن تان در ورد هستید و از این بابت نگرانید با خیال راحت از آموزش این مقاله استفاده کنید و مقاله تان را بازگردانی کنید.

 

‫5/5 (2 امتیاز )

5 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده

 1. ع.عطایی

  این قابلیت تو نسخه های جدید ورد هم وجود داره یا فقط تو نسخه های جدید اضافه شده؟ رو همه سیستم ها جواب میده؟

  پاسخ
 2. Aram H

  با سلام و عرض خسته نباشید
  درود به شرف هرکی که این محتوا رو تولید کرده 2800 کلمه رو نوشته بودم دستم خود از ورد خارج شدم
  با این آموزش برش گردوندم ، ممنونم ازتون

  پاسخ
 3. زهرا

  من امتحان کردم همه متن های قبلی بود به جز اونی ک میخواستم😭😭😭😭

  پاسخ
 4. جعفر

  تو مرحله سوم هیچی بالا نیامد

  پاسخ
 5. منصور شکری

  بسیار عالی
  درود درود درود

  پاسخ

نظر