غلط گیری تایپ آسان

روش های عملی غلط گیری تایپ درسریع ترین زمان+معرفی نرم افزار

غلط گیری تایپ همیشه یکی از بزرگترین معضلات تایپیست ها بوده است، اگر شما به عنوان یک تایپیست فریلنسر کار مشغول فعالیت هستید، احتمال زمان کارتان وقت زیادی را صرف غلط گیری تایپ و ویراستاری متن تان کرده اید.

نبود اشکالات نگارشی و غلط املایی در متن تایپ شده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اما سختی پروسه غلط گیری تایپ و ویراستاری آن، بسیاری از تایپست ها را از ادامه کارشان در این حوزه ناامید کرده است.

اگر شما نیز به عنوان یک تایپسیت از غلط گیری تایپ خسته شده اید و دنبال یک راهکار عملی و ساده برای ویراستاری متن هایتان هستید در این متن همراه ما باشید.
در این مقاله 2 ترفند جذاب و عملی برای کمتر کردن سرعت غلط گیری تایپ و چند نرم افزار و سایت برای غلط گیری تایپ به صورت حرفه ای خدمت شما عزیزان معرفی می شود.

غلط گیری تایپ

غلط گیری تایپ به سبک تایپیست های حرفه ای

بیش از اینکه با نرم افزار های غلط گیری تایپ آشنا شوید بهتر است بدانید که اصولا تایپیست های حرفه ای برای داشتن اشکالات نگارشی کمتر در متن هایشان، از دو روش جذاب استفاده می کنند.

شما همیشه قادر به استفاده از نرم افزار برای غلط گیری متن تان نخواهید بود، در این شرایط به آسانی می توانید یکی از روش های زیر را انتخاب کنید و غلط های املایی متن تان را به طرز چشمگیری کاهش دهید

سرعت بیشتر غلط کمتر یا سرعت کمتر غلط بیشتر مسئله اینست!

احتمالا از خواندن تیتر بالا شوکه شدید؛ اما جای نگرانی نیست مفهوم این موضوع بسیار راحت است و به دو روش برای کاهش غلط های املایی متن اشاره می کند.

 

با سرعت نور تایپ کنید

روش اول غلط گیری متن در سریع ترین زمان ممکن بدون نرم افزار این است که شما بدون مکث و حتی فکر کردن انگشتان تان را روی کیبورد حرکت دهید و اصلا به فکر غلط های املایی نباشید و فقط بنویسید.

سپس پس از نوشتن آخرین کلمه متن و گذاشتن نقطه، به سراغ اولین کلمه متن بروید و با دقت در چند دقیقه باتوجه به تعداد کلمات متن ویراستاری را انجام دهید و با ذخیره فایل کارتان را تمام کنید، دقت کنید که در این روش نباید وسواس به خرج دهید و بیخیال کنکاش متن تان و ویراستاری دوباره آن شوید.

 

تکنیک تایپ با سرعت لاکپشت

این روش دقیقا برعکس روش بالا است، شما باید با سرعتی شبیه لاک پشت متن تان را بنویسید و حواستان باشد که هیچ غلط املایی نداشته باشد، ممکن است در نگاه اول این روش خیلی کلافه کننده باشد اما اگر چند بار تمرین کنید از یک تایپیست لاکپشتی به سرعتی فوق العاده خواهید رسید.

شاید در نگاه اول از روش تایپ لاکپشتی متنفر شوید، اما پیشنهاد می کنم که صبوری پیشه کنید و مهارت خودتان را در این روش تایپ ارتقا دهید تا در مدت زمان کوتاهی متن های زیاد را در زمان کوتاه و بدون غلط تحویل بدهید.

 

غلط گیری تایپ

معرفی 5 نرم افزار و سایت غلط گیر تایپ خودکار 😍

با پیشرفت تکنولوژی و خلق فناوری های جدید نرم افزارهایی نوشته شدند که در چند ثانیه متن هارا غلط گیری می کنند و با یک ویراستاری حرفه تحیل تایپست ها می دهند، در ادامه با بهترین نرم افزار های غلط گیری تایپ آشنا شوید.

1_  ابزار غلط گیریچک کردن متن ها 

2_ ابزار ویراستاری ویراست لایو

3_  نرافزار غلط گیری تایپ Grammarly

4_  نرم افزار جذاب White smoke

 

روش کار ابزار های غلط گیر چگونه است؟

برای غلط گیری تایپ تان در ابزار های بالا تنها کافی است که متن تان را تایپ کنید و سپس در این ابزار ها قرار دهید و درخواست بررسی متن را به هوش مصنوعی بدهید تا در سریع ترین زمان ممکن غلط گیری تایپ تان انجام شود.

البته توجه کنید که اصولا ابزار های فوق برای متن های فارسی خیلی خوب کار نمی کنند و بیشتر ماهیت تولید شان برای ویراستاری و غلط گیری تایپ های انگلیسی بوده است، پس اگر متن انگلسی تایپ شده ای دارید و نگران وجود غلط در آن هستید با خیال راحت به این هوش مصنوعی اعتماد کنید.

 

لطفا توجه کنید که…

اگر تایپیست هستید و دوست دارید که برای صرفه جویی در زمانتان از نرم افزار غلط گیری تایپ استفاده کنید بهتر است بدانید که این برنامه ها دقت صد در صدی ندارند و ممکن است غلط های کوچکی داشته باشند.

پس حتما پس از استفاده از نرم افزار غلط گیری، متن را با یک نگاه اجمالی بررسی کنید تا مطمئن شوید هوش مصنوعی نرم افزار غلط گیری تایپ خودکار لب تاپ شما اشباه نکرده باشد

غلط گیری تایپ

سخن آخر

غلط گیری تایپ یکی از سخت ترین کارهای دنیا است که شما می توانید با استفاده از تکنیک های ساده و جذاب بالا به آسانی در عرض چند دقیقه متن تان را ویرایش نمایید و لذت ببرید.

راستی شما تاکنون به عنوان یک تایپیست از چه میانبرهایی برای کاهش غلاط های املایی در تایپ تان استفاده کرده اید، خوشحال می شویم که تجربیات ارزشمندتان را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید.

‫5/5 (2 امتیاز )

نظر