مقاله isi چیست و ساختار نوشتن یک مقاله isi معتبر

مقاله isi چیست و ساختار نوشتن یک مقاله isi معتبر [راهنمای0 تا 100]

نوشتن مقاله isi معتبر و مفید (ترجمه مقاله isi)که بتواند در عرصه بین المللی حرف هایی برای گفتن داشته باشد، یکی از بزرگ ترین دغدغه های دانشجویان و دست به قلمان دانش در دنیای امروز است، اگر شما نیز به فکر نوشتن و چاپ نوشتن مقاله isi هستید و نمی دانید از کجا شروع کنید این مقاله را از دست ندهید.

در این مفاله صفر تا صد نوشتن و چاپ مقاله آی اس آی همراه نکات تکمیلی و هرآنچه که باید پیش از شروع نوشتن یک مقاله isi بدانید خدمت تان ارائه می شود؛ با ما همراه باشید.

مقاله isi چیست؟

احتمالا تا به حال بارها نام مقالاتisi یا آی‌اس‌آی ( Institute for Scientific Information) به گوشتان خورده است و این سوال برایتان ایجاد شده است که مقاله isi دقیقا چیست و توسط چه کسانی برای کجا نوشته می شود؟

مقالات آی اس آی متون علمی حاصل تحقیقات ارزشمند و مهم فعالان عرصه دانش هستند که در سراسر دنیا در دو پایگاه علمی به نام الزویر و تامسون رویترز به چاپ می رسند.

چگونه یک مقاله isi معتبر بنویسیم؟

بی شک نوشتن isi معتبر با داشتن بار علمی چشمگیر کار هرکسی نیست و اگر شما قصد انجام این کار را دارید بهتر است پوشیدن کفش های آهنی را فراموش نکنید، البته نگران نباشید با استفاده از از آموزش جامع این مقاله می توانید مسیر نوشتن و چاپ مقاله آی اس آی را برای خودتان هموار تر کنید.

اگر قصد شروع نوشتن مقاله isi را دارید می توانید از آموزش زیر استفاده کنید و قدم به قدم مسیر راهتان را ترسیم کنید، در ادامه آموزش مرحله به مرحله ارائه مقاله آی اس آی خدمت شما ارائه می شود، اولین گام برای نوشت مقاله آی اس آی، آشنایی با ساختار و چهارچوب مقاله می باشد.

ساختار نوشتن مقاله isi چگونه است؟

فراموش نکنید برای داشتن مقاله آی اس آی معتبر که هیچ داوری جرئت رد کردن آن را نداشته باشد، باید قدم به قدم مرحل زیر را عملی کنید.

انتخاب موضوع

انتخاب موضوع مناسب برای مقاله آی اس آی یکی از مهم ترین گام های نوشتن مقاله آی اس می باشد، سعی کنید بهترین موضوع علمی را که در آن تخصص دارید برای مقاله آی اس آی انتخاب کنید؛ انتخاب موضوعات تکراری و سردرگم کننده مهلک ترین ضربه ها را به مقاله شما وارد خواهند کرد.

تایین روش تحقیق

داشتن منابع معتبر و مفید برای نوشتن مقاله آی اس آی که بتوانید اطلاعات لازمتان را از آن استخراج کنید یکی از واجب ترین اقدامات پیش از نوشتن مقاله آی اس آی می باشد، در ادامه ای مقاله بیشتر با منابع تحقیقی مناسب جهت نوشتن مقاله آی اس آی آشنا خواهید شد.

چکیده جامع

چکیده دقیقا همان طومار بلند بالایی است که شما ابتدای مقاله تان قرار می دهید و سیر تا پیاز هرآنچه را که قرار است در تحیق علمی تان ارائه دهید را برای خوانندگانتان مرور می کنید.

مقدمه خوب

داشتن یک مقدمه قوی می تواند برای شما خیلی سودآور باشد و امتیاز مقاله تان را بالاتر ببرد، تلاش کنید زمان خلق مقدمه مقاله تان از تکنیک های نوشتن مقدمه بهتر مقاله استفاده کنید و ایده کلی متن را در ذهن خواننده جای دهید.

ترسیم طرح کلی

یک نقشه به دست خواننده مقاله isi تان بدهید تا بداند قرار است با شما در زمان خواندن مقاله به کدام بخش از جهان علم سفر کنند، اینکار علاوه بر اینکه نظم ذهنی خاصی به خواننده هدیه می دهد، ناخودآگاه اورا مجبور می کند که تا پایان مقاله با شما همراهی کند.

ارائه اطلاعات ارزشمند

شما قرار است در مقاله isi اطلاعات مفید و ارزشمندی را به خوانندگان عادی و صاحبان نظر در رشته ای که مشغول فعالیت در آن هستید ارائه بدهید، پس فراموش نکنید از ارزشمند ترین مطالبی که می تواند خوانندگان مقاله آی اس آی را به وجد بیاورد زمان نوشتن مقاله بهره ببرید.

نتیجه گیری

اگر نتیجه گیری درستی از مقاله آی اس آی نداشته باشید گویا کاری را که سالهاست برای آن زحمت کشیده اید را بدون اینکه قدم نهایی را بردارید نیمه کاره به پایان برسانید.

اهمیت داشتن یک نتیجه گیری خوب بیش از آنچه تصورش را می کنید حائز اهمیت است، سعی کنید در قسمت نتیجه گیری به صورت زیرکانه تمامی زحماتی که برای نوشت مقاله کشیده اید و همچنین اطلاعات علمی را که به خواننده منتقل کرده اید را یادآوری کنید.

اعلام محدودیت ها

بد نیست در پایان کار کمی هم غر بزنید و از محدودیت های سختی که مانع جلو رفتن کارمقاله تان شده بود بنویسید، البته فراموش کنید مقاله آی اس آی جای گله و شکایت نیست و تنها می توانید حدود چند خطی از محدودیت های مسیر تولید مقاله isi تان برای خوانندگان و داوران بنویسید.

بازبینی مقاله

بازبینی مقاله مرحله ای است که اکثر دانشجویان و اساتید آن را فراموش می کنند، زمانی که تمامی کارهای مقاله تان تمام شده و تصور می کنید که باید دیگر آن را ببوسید و کنار بگذارید، دقیقا وقتی است که باید از اولین حرف تا نقطه پایانی مقاله تان را با نگاهی تیزبینانه بررسی کنید تا ایراداتش را رفع کنید.

ارسال برای چاپ

بعد از اینهمه زحمت و کش و قوس حالا زمانش رسیده است که مقاله تان را برای چاپ آماده کنید و با ارسال آن به داوران نتیجه زحمات چند ماهه تان را ببینید و لذت ببرید.

نوشتن-مقاله-isi

انواع مقاله آی اس آی

بهتر است بدانید که مقالات آی اس آی اصولا در سه دسته بندی سبکی نوشته می شوند، اگر قصد دارید مقاله آی اس آی بنویسید باید موضوعی خوب و مناسب پیدا کنید و لازمه این امر آشنایی با سبک های متفاوت مقالات آی اس آی می باشد که در ادامه به صورت مفصل خدمت شما عزیزان توضیح می دهیم.

علمی – پژوهشی

مقالات علمی پژوهشی همان طور که از نامشان پیداست حاصل دسترنج یک تیم تحقیقاتی هستیند که دانش های مربوطه در یک رشته خاص را به صورت هدف مند با استتفاده از روش های تحقیققی متفاوت در برای نوشتن یک مقاله علمی جمع آوری کرده اند و در قالب یک مقاله آی اس آی ارائه می دهند.

فراموش نکنید که هدف مقالات آی اس آی علمی پژوهشی تنها ارائه یک نتیجه منسجم از فرایند تحقیق می باشد و شما باید درآن به یک نتیجه علمی منطقی برسید.

مقالات علمی – ترویجی

در مقالات آی آس آی علمی ترویجی علاوه بر دنبال کردن هدف بالا، ترویج یک دانش و رشته خاص که کمتر در سطح جهانی مورد توجه بوده است مد نظر قرار می گیرد؛ شاید بتوان گفت که ارائه این دسته از مقالات آی اس آی برای شما دردسر های بیشتری خواهد داشت.

مقالات کنفرانسی

همان طور که از نام این مقالات پیداست، در این دسته مقاله قرار است در یکی از کنگره های علمی بزرگ و بین المللی مقاله تان را را ارائه دهید و با دیگر اساتید صاحب نظر به صورت مستقیم در ارتباط باشید.

البته فراموش نکنید که

هیچ منبع رسمی ساختار خاصی از مدل های مختلف نوشتن مقاله آی اس آی ارائه نکرده این سه دسته بندی که خدمت شما عزیزان ارائه شد، برای نوشتن تمامی مقالات علمی صدق می کند.

روش های تحقیق مقاله آی اس آی

همانطور که در بالا اشاره کردیم برای آغاز نوشتن مقاله تان نیاز دارید که از منابع معتبر و رسمی دانش های لازمه را بجویید، منابع تحقیق مقاله آی آس آی بسیار متنوع است، برای پیدا کردن منابع مقاله آی اس آی می توانید از روش های تحقیق معمولی مقالات علمی استفاده کنید.

کتابخانه ای

روش کتابخانه ای مرسوم ترین روش تحقیق و گرد آوری منبع برای چاپ و ارائه مقالات آی اس آی می‌باشد، استفاده از منابع معتبر انگلیسی و کتاب های غنی در زمینه رشته مد نظرتان را زمان تحقیق و جستجو فراموش نکنید.

میدانی و مشاهده

در برخی از مقالات آی اس آی شما نیاز به مستدلات آزمایش های دنیای واقعی دارید تا بار علمی حرفتان را به اثبات برسانید در این زمان است که باید از روش میدانی و مشاهده استفاده کنید.

در این روش شما به صورت مستقیم می‌توانید تمامی اطلاعات لازم برای نوشتن مقاله تان را جمع آوری کنید و با خیالی آسوده یک مقاله علمی خوب و ناب را تحویل دهید.

منابع انگلیسی

بی شک مهم ترین منبع تحقیق مقالات آی آس آی نتایج تحقیقات پیشین و کتاب ها و مراجع انگلیسی زبان می باشد که می توانید از اطلاعات خوب و ارزشمند آن ها استفاده کنید.

البته شاید به خاطر حجم کاری زیاد و وقت طولانی که نوشتن مقاله آی اس آی از شما گرفته است، زمان ترجمه حرفه ای ودقیق مقالات انگلیسی را نداشته باشید.

خب جای نگرانی نیست چون شما می توانید به راحتی از مترجمین حرفه ای دوری جاب برای سفارش ترجمه  انگلیسی به فارسی منابع  مقالات آی اس آی استفاده کنید و کارهایتان را جلو ببرید.

 

فرایند داوری مقاله آی اس آی چگونه است؟

داوری مقالات آی اس آی فرایند منظم و ساده ای دارد اما سخت گیری و نگاه دقیق داوران مقالات آی اس آی می تواند کمی شمارا به چالش بکشد، در ادامه با مراحل داوری مقالات آی اس آی آشنا شوید.

 1. ارزیابی اولیه
 2. بررسی ویراستار
 3. ارسال دعوت نامه به داوران
 4. پاسخ داوران به دعوت نامه
 5. بررسی مقاله آی اس آی توسط داوران
 6. اعلام نظرات داوران
 7. اعلام نتیجه نهایی به صاحب تحقیق
 8. مرحله نهایی رد یا تایید مقاله isi

اصولا تمامی مراحل بالا برای داوری مقالات آی اس آی اعمال می شود البته ممکن است در سال های متفاوتی تغییراتی وجود داشته باشد که از منابع معتبر و سایت های خبری رسمی اطلاع رسانی می شود.

ویژگی های یک مقاله isi خوب چیست؟

بهتر است پیش از آنکه مقاله آی اس آی تان را برای چاپ آماده کنید، آن را با یک نگاه اجمالی بررسی کنید، تا مطمئن شوید فاکتور های یک مقاله آی اس آی خوب که در ادامه نام برده می شود، در آن وجود داشته باشد.

 1. موضوع مناسب
 2. تحقیق مفصل
 3. ارائه تمامی جنبه های تحقیق
 4. سبک نوشتاری ثابت
 5. مقدمه و نتیجه قابل قبول
 6. نبود اشکال نگارشی
 7. عدم عنوان کردن حرف های تکراری
 8. بازی با ذهن مخاطب
 9. ارجاع به منابع معتبر و….

 

سخن آخر

شاید پیش از خواندن این مقاله تصور می ‌کردید نوشتن و چاپ کردن مقاله isi بدون دردسر خیلی سخت باشد، اما مطمئن باشید با استفاده از راهنمایی ها و روش های کاربردی نوشتن مقاله آی اس آی این مقاله می توانید به راحتی کارتان را شروع کنید و بدون دردسر به سمت هدفتان حرکت کنید.

در این مقاله تمامی نکات لازمی که باید پیش از نوشتن مقاله آی اس آی بدانید مثل ویژگی ها، ساختار، نحوه چاپ و. شما عزیزان جهت نوشتن مقاله آی اس آی آورده شده، با کمک نکات این مقاله دیگر مانع سخت و مبهمی برای آماده سازی مقاله آی اس آی نخواهید داشت و می توانید به آسانی بهترین مقاله دنیا را بنویسید برای چاپ ارائه بدهید.

‫5/5 (1 امتیاز )

3 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده

 1. برزو

  سلام
  برای رفتن به خارج و اپلای توی دانشگاه های اروپایی تا چه حد می‌تونه موثر باشه؟

  پاسخ
 2. مهدی…

  سایتی وجود داره که بتونیم نمونه های حرفه ای مقالات isi رو داخلش دانلود کنیم؟ هزینه ای هم باید پرداخت کنیم؟؟

  پاسخ
  • دوری جاب

   در این مورد سایتهای زیادی هست اما باید بررسی دقیق انجام بدین که مقاله ای که دنبالش هستید معتبر باشه

   پاسخ

نظر