ترجمه کتاب|ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی کتاب+مراحل ترجمه کتاب

ترجمه کتاب|سفارش ترجمه تخصصی کتاب+مراحل ترجمه کتاب

درگذشته ترجمه کتاب از انگلیسی به فارسی و بلعکس کاری بسیار سخت و پردردسر بود، یعنی ممکن بود که شما برای یک ترجمه کتاب ناقابل ماه های طولانی درگیر باشید و در آخر نیز آن ترجمه ی باکیفیت و دلخواهی را که توقعش را داشتید را به دست نمی آوردید.امروزه دوری جاب شمارا از تمامی دردسر های گذشته سفارش ترجمه کتاب از انگلیسی به فارسی و بلعکس  آسوده خاطر می سازد و یک خاطره ی ناب و به یادماندنی از ترجمه فوق العاده کتاب در ذهن شما به یادگار می گذارد.دوری جاب با حضوری تیم حرفه ای و کاربلد از بهترین مترجمین سراسر کشور با داشتن بالاترین تخصص و سرعتی فوق العاده بهترین ترجمه هارا به شما هدیه می دهد

معرفی سرویس سفارش ترجمه کتاب دوری جاب

گارانتی ۱۰ روزه و محرمانگی اطلاعات

تضمین میکنیم محتوایی که به ما سپرده می شود تنها کارشناس و مترجم مربوطه شاهد آن باشد.
امانتداری از مهم ترین وظایف تیم ترجمه دوری جاب می باشد.

گارانتی ترجمه دوری جاب

برای ثبت یک خاطره ی شیرین ترجمه کتاب بی نظیر در اعماق ذهنتان فرصت را از دست ندهید
و همین حالا با اولین سفارش ترجمه کتابتان از دوری جاب این حس ناب و بی نظیر را تجربه کنید.

سفارش ترجمه کتاب +قیمت دقیق ترجمه

 

سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی

 • انواع فایل های مجاز : jpg, docx, png, pdf.

 به ازای هر ۱۵ برگ ترجمه ۶% تخفیف داده خواهد شد.به صورت تقریبی هر ۳۰ صفحه ۲ صفحه رایگان انجام می شود

قیمت ترجمه کتاب انگلیسی به فارسی (تخصصی و عمومی)

متون عمومی

انگلیسی به فارسی
تومان ۹۰ کلمه
 • کیفیت بالا​
 • ۱۰روز مهلت ویرایش​
 • مترجمان متخصص و برتر​
%۱۰۰کیفیت

متون تخصصی

انگلیسی به فارسی
تومان ۱۰۵ کلمه
 • کیفیت بالا
 • ۱۰روز مهلت ویرایش
 • مترجمان متخصص و برتر​
%۱۰۰کیفیت
قیمت ترجمه کتاب فارسی به انگلیسی (تخصصی و عمومی)

متون عمومی

فارسی به انگلیسی
تومان ۱۲۰ کلمه
 • کیفیت بالا​
 • ۱۰روز مهلت ویرایش​
 • مترجمان متخصص و برتر​
%۱۰۰کیفیت

متون تخصصی

فارسی به انگلیسی
تومان ۱۴۰ کلمه
 • کیفیت بالا
 • ۱۰روز مهلت ویرایش
 • مترجمان متخصص و برتر​
%۱۰۰کیفیت
مشاوره از طریق تماس تلفنی

۰۹۹۰۹۳۹۵۲۷۳
مراحل سفارش ترجمه کتاب دوری جاب

ترجمه دقیق،حذف و اضافه نشدن محتوای کتاب از دغدغه های مشتریان است که دوری جاب به خوبی این موارد را در ترجمه رعایت میکند

در پاسخ به این سوال میتوان گفت چون مترجمین کتاب دوری جاب مهارت های لازم  در ترجمه رشته های مختلف را دارند و نکته مهم تر آن است که دوری جاب سرویس ترجمه های خود را به صورت پکیجی ارائه نمیدهد و تمامی محتوا های ترجمه شده توسط این تیم از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند

برای ثبت سفارس ترجمه از فرمی که داخل صفحه هست استفاده کنید و تمامی اطلاعات خواسته شده را کامل کنید تا در سریعترین زمان متخصصان دوری جاب با شما تماس بگیرند.

بله قیمت گذاری تمام مقالات به صورت رایگان توسط مترجمان دوری جاب انجام میشود.فقط کافی است سفارش خود را ثبت کنید

بعد از ۲۴ساعت حداقل متنی که که برای شما ترجمه شده را در اختیارتان میگذاریم تا از کیفیت ترجمه خیالتان راحت باشد.

هزینه ترجمه بستگی به حجم مطالب و نوع موضوع متن دارد.بهترین راه جهت مشخص کردن هزینه ترجمه،ثبت درخواست و ارتباط با کارشناسان دوری جاب می باشد

با توجه به میزان مبلغ مشخص شده برای پروژه توسط کارشناسان متخصص “دوری جاب”، پرداخت مبلغ پروژه(ترجمه کتاب) در یک یا چند مرحله صورت می‌گیرد!

خیر،متن هایی که فرد دیگری ترجمه کرده باشد را تیم دوری جاب ویرایش نمیکند.

شما می‌توانید تا ۱۰روز بعد از آنکه پروژه را تحویل گرفته‌اید، آن را بخوانید و به‌صورت کاملا دقیق بررسی کنید. در‌صورتی که متن ترجمه شده نیاز به تغییر داشته باشد، تغییرات توسط همان مترجم بر پروژه شما اعمال خواهد شد.

اینفوگرافی ترجمه کتاب

۰ تا ۱۰۰ مسیر ترجمه کتاب را یاد بگیرید

امروزه بسیاری از استاتید دانشگاه‌ها، دانشجویان، یا فعالان در حوزه های متفاوت رشته های دانشگاهی، به ترجمه و چاپ کتاب، نیاز پیدا می‌کنند.

اگر شما نیز دوست دارید بدانید که چطور خیلی راحت، یک کتاب را ترجمه کنید و به نام خودتان در یک انتشارات، چاپ کنید، با دوری جاب همراه باشید تا ۰ تا ۱۰۰ این مسیر جذاب را یاد بگیرید وبه راحتی، کتاب ترجمه شده‌تان را به نام خودتان منتشر کنید.

قدم۱: انتخاب بهترین موضوع ترجمه کتاب، راحت تر از آب خوردن!

اولین کاری که برای ترجمه کتاب باید انجام دهید، انتخاب موضوع است؛ سعی کنید  زیاد در این مرحله وسواس خرج ندهید و اگر حوزه دلخواهی را پیدا کردید و به نظرتان مطلوب آمد، کارتان را شروع کنید.

زمان انتخاب کتاب، سعی کنید که از بین کتاب‌های جایزه گرفته و محبوب و ژانر های مورد علاقه اکثر مردم، کتاب مدنظرتان را پیدا کنید تا بعد از چاپ، بتوانید راحت‌تر ناشر دلخواهتان را بیابید و کتاب ترجمه شده‌تان را چاپ کنید.

قدم۲: انتخاب انتشارات را جدی بگیرید

پیدا کردن یک ناشر خوب و کاربلد برای چاپ و انتشار کتاب، از نان شب نیز واجب تر است؛ فراموش نکنید که زمان انتخاب ناشر، به سابقه کتاب ها و تجربه و نظرات دیگر مترجمین دقت کنید.
زمان پیدا کردن ناشر عجله نکنید و جی کی رولینگ، نویسنده هری پاتر را که ۱۲ سال برای چاپ کتابش، انتظار کشید را الگوی خودتان قرار دهید.
بهتر است که در رزومه انتشارات مدنظرتان، نمونه کتاب های چاپ شده در حوزه انتخاب شما باشد تا خیالتان از بابت کیفیت کار، آسوده‌تر شود.

قدم۳: روش ترجمه را انتخاب کنید

حالا نوبت مهم‌ترین قدم در مسیر ترجمه و چاپ کتابتان است، برای فرایند ترجمه و تبدیل کلمات زبان مبدا به زبان مقصد، دور روش زیر را را در اختیار دارید.

 1. خودتان ترجمه کنید
 2. سپردن به تیم ترجمه
 • کدام روش بهتر است و چرا

این بستگی به استراتژی شما برای فرایند ترجمه و چاپ دارد، اما تجربه اساتید و دانشجویان، ثابت کرده است که سپردن فرایند ترجمه به یک تیم حرفه‌ای، دردسرهای کمتری دارد و در نهایت نتیجه بهتری نیز خواهد داشت.

قدم ۴: ویراستاری و طراحی کتاب

پس از اتمام فرایند ترجمه، باید با دقتی فوق‌العاده، متن را کنکاش کنید و مطمئن شوید که عاری از هرگونه اشکال فنی و تخصصی است.

البته با سپردن کار به یک تیم ترجمه، زحمت این کار با متخصصین ترجمه است و شما تنها باید به فکر جلد کتاب و یک طراحی جذاب و چشمگیر، برای آن باشید.

قدم۵: لطفا مجوز بگیرید

یکی از مهم‌ترین کارهایی که پیش از ترجمه و چاپ کتاب، باید انجام دهید گرفتن مجوز های لازم، می‌باشد؛ فراموش نکنید که ۳ مجوز شابک، فیپا و ارشاد را برای انتشار کتابتان، تهیه کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

 1. شابک: شابک، یک کد ۱۳ رقمی ثابت است که باید آن را از اداره شابک تحویل بگیرید و برای کتابتان ثبت کنید تا بتوانید به راحتی، کتاب ترجمه شده تان را منتشر کنید.
 1. فیپا: برای دریافت مجوز فیپا باید به اداره پردازش و سازماندهی اسناد و کتابخانه ملی، مراجعه کنید و به آسانی با پرداخت هزینه‌ای کم، این مجوز را تهیه کنید.
 1. ارشاد: آخرین مجوزی که پیش از چاپ کتابتان نیاز دارید، صدور مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد که با دریافت آن، شما آماده مرحله نهایی کار کتابتان، یعنی چاپ و نشر می شوید.

هشدار های مسیر ترجمه کتاب

تابلو هشدار های مسیر ترجمه کتاب!

علی رغم سادگی فرایند ترجمه و انتشار کتاب ترجمه شده، یک‌سری اشتباهات متداول، بین افراد وجود دارد که آن ها را در مسیر انتشار کتاب، به دردسر می‌اندازد؛ در ادامه با مهم ترین نکاتی که باید پیش از ترجمه و چاپ کتاب به آن توجه کنید، آشنا شوید.

·       باید رضایت نویسنده اصلی را بگیرید

این خیلی مهم است که نویسنده اصلی کتابی که قصد ترجمه آن را دارید، به ترجمه شما رضایت داده باشد تا کار به دادگاه و  شکایت نرسد؛ پس حتما پیش از هر اقدامی برای ترجمه کتاب، از رضایت نویسنده اصلی، مطمئن شوید.

·       لطفا کتاب تکراری، ترجمه نکنید

ممکن است که شما کتابی را برای ترجمه انتخاب کنید اما پیش از شما فرد دیگری آن را ترجمه کرده باشد، بهتر است حتما  پیرامون کتابی که انتخاب کرده‌اید، تحقیق کنید تا یک ترجمه تکراری و بیهوره را تحویل جامعه ندهید.

فکر ترجمه مجدد را هم نکنید مگر اینکه …  

اگر به هر دلیلی، تصمیم گرفتید دوباره یک کتاب قدیمی را ترجمه کنید، حمتا به این نکته توجه کنید که باید حرف جدیدی برای گفتن به مخاطبین‌تان، داشته باشید.

 اگر اینطور نباشد، این کتاب ترجمه شده در رزومه کاری یا تحصیلی شما به جای امتیاز مثبت، یک نکته منفی محسوب می شود.

لحن ترجمه مناسب فراموش نشود

فرقی ندارد خودتان قصد ترجمه کتاب دارید یا می‌خواهید آن را به یک تیم ترجمه کتاب حرفه‌ای بسپارید، حتما قبل از شروع فرایند کار، لحن مناسب ترجمه را بر اساس رده سنی و ذائقه مخاطبتان بشناسید و قلم ترجمه را در همان راستا بر روی کاغذ بیاورید.

هزینه ترجمه کتاب

هزینه ترجمه کتاب در ایران چقدر است؟

قیمت ترجمه و چاپ کتاب در ایران، بستگی به عوامل متعددی دارد و نمی‌توان هزینه مشخصی برای آن تایین کرد؛ مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در تایین قیمت ترجمه و چاپ کتاب به نام خودتان در سال ۱۴۰۰، به شرح زیر است :

 1. کیفیت کار تیم ترجمه
 2. تعداد مجوزها
 3. نوع انتشارات
 4. حوزه کتاب
 5. تخصصی یا عمومی بودن
 6. طراحی و ویراستاری
 7. نوع جلد
 8. حجم ترجمه
 9. دسمتزد ویراستار و …

فراموش نکنید که برای گرفتن قیمت ترجمه کتاب مورد نظرتان در سایت دوری جاب باید جزئیات و اطلاعات سفارش‌تان را برای متخصصین ما ارسال کنید و منتظر قیمت گذاری باشید.

 

“قیمت ترجمه کتاب دوری جاب در یک نگاه”

 

ترجمه انگلیسی به فارسی(عمومی)هر کلمه ۹۰ تومان
ترجمه انگلیسی به فارسی(تخصصی)هر کلمه ۱۰۵تومان
ترجمه فارسی به انگلیسی(عمومی)هر کلمه ۱۲۰تومان
ترجمه فارسی به انگلیسی (تخصصی)هر کلمه ۱۴۰تومان

 

ترجمه تخصصی کتاب از انگلیسی به فارسی نیازمند کارشناسان حرفه ای و کار بلد این حوزه است، برگرداندن جملات انگلیسی کتاب به پاراگراف های روان و جذاب فارسی کار هر کسی نیست وقطعا اگر دوست دارید یک کتاب ترجمه شده با کیفیت داشته باشید باید کار را به یک مترجم حرفه ای بسپارید.

ترجمه تخصصی کتاب

سرعت و دقت بالای مترجمین  دوری جاب به شما کمک می کند در سریع ترین زمان ممکن کتابتان را عاری از هرگونه اشکال فنی ترجمه دریافت کنید، همچنین قلم شیوا و روان مترجین موجب می شود که متن کتاب ترجمه شده شما خوانا و جذاب برای مخاطبین تان باشد.

متن های بی نظیر ترجمه شده امروز مترجمین دوری جاب، حاصل سال ها تجربه مترجمین است که از آن ها امروز یک تیم بی رقیب ساخته است و خوشبختانه  شما شانس این را دارید که از خدمات ترجمه آن ها استفاده کنید.

مترجمین دوری جاب در تمامی پروژه های سفارش ترجمه کتاب از انگلیسی به فارسی و بلعکس، با حفظ لحن اصلی نویسنده کتاب و انتقال مفاهیم در قالب زبان اصلی نگارنده، روح متن را حفظ می نمایند.همچنین مترجمین ما با تسلط کامل بر اصول نگارشی و درک نحوه چیدن درست واژگان و اصول اساسی دستور زبان نگارشی به ترجمه فوق العاده به شما تحویل می دهند.

ترکیب مهارت بالای مترجمین با تیم مدیریتی فوق العاده تیم دوری جاب، برای شما بستری را فراهم کرده است که بدون نگرانی و دردسر های ترجمه کتاب در گذشته، به آسانی کتابتان را با بالاترین کیفیت به کارشناسان ترجمه بسپارید و در زمان کوتاهی آن را دریافت کنید. هدف اصلی مترجمین تیم ما حس رضایت بعد از اتمام و دریافت سفارش ترجمه کتاب عزیزان می باشد

‫4.8/5 (26 امتیاز )

89 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده

 1. محمد طاها غیاثی

  با سلام وخسته نباشید به تیم ترجمه سایت ارزشمند تون.اگه کسی شرکت یا انتشاراتی نداشته باشه .مثل سایت فروش کتاب میتونه یک کتاب انتخاب کنه شما ترجمه کنید واونو تو سایتش به فروش برسونه؟

  پاسخ
 2. اصغر

  سلام و خدا قوت برای شما.میخواستم بدانم شما کتاب زبان تخصصی برق الکترونیک جلالی پور یا English for the students of Electrical engineering / Electronics By : Jalal Pour & Heidari انتشارات : سمت را هم ترجمه می کنید یا کار های ساده رو قبول نمی کنید؟تا چه زمانی حاضر می کنید و چه هزینه ای؟ همچنین شما متن زبان تخصصی مناسب به اضافه ترجمه اش ندارید چون استاد ما به عنوان بخشی از نمره اصلی حساب می کند.تشکر

  پاسخ
 3. علی

  با سلام، من کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دارم، پروژه و مقاله ترجمه کردم، ولی بسیار علاقه مندم کتاب ترجمه کنم، آیا امکان همکاری در این زمینه با موسسه شما وجود داره؟ ممنونم

  پاسخ
  • دوری جاب

   سلام وقت بخیر
   دی این مورد میتونید به تلگرام یا واتس اپ پیام بدین

   پاسخ
 4. کیان

  ما یک موسسه انتشاراتی هستیم و تعداد ۲۴ عنوان کتاب برای ترجمه داریم. لطفا برای هماهنگی در مورد هزینه و شرایط یک توضیح بدید تشکر . کتاب ها در حوزه رمزارز هستند و هر کدام تقریبا ۱۵۰ تا ۲۵۰ صفحه هستند.

  پاسخ
  • دوری جاب

   سلام وقت بخیر
   برای ثبت سفارش لطف کنید به تگرام یا واتس اپ پیام بدید

   پاسخ
 5. کیمیا

  باعرض سلام و خسته نباشید خدمت عوامل دوری جاب
  کتاب دارم برای ترجمه که حجم فایل زیاد هستش برای مطلع شدن از طریقه ترجمه امکان تحویل بخش بخش ترجمه وجود داره؟

  پاسخ
  • دوری جاب

   سلام
   لطفا متن رو از طریق واتس اپ یا تلگرام بفرستید

   پاسخ
 6. غلام

  سلام من یه کتاب داستان میخوام ترجمه کنم عکس هاش هم طراحی میکنین یا نه
  ترجمه کتاب

  پاسخ
  • دوری جاب

   سلام وقت بخیر
   ترجمه متون ادبی و داستانی ندتریم

   پاسخ
 7. Mina

  سلام رمان هم ترجمه میکنید برام هنوز ترجمه نکردن میخوام که زود بخونم میخواستم برام ترجمه کنید
  ترجمه کتاب

  پاسخ
  • دوری جاب

   سلام وقت بخیر
   ترجمه رمان و متون داستانی نداریم

   پاسخ
 8. کوروش

  سلام من یک مجله دارم که میخواستم ترجمه کنید نمیدونم که تخصصی هست یا نه چیکار کنم
  ترجمه کتاب

  پاسخ
  • دوری جاب

   سلام
   باید متن رو ارسال کنید تا بررسی بشه از طریق تلگرام یا واتس اپ

   پاسخ
 9. کوروش

  سلام من یک مجله دارم که میخواستم ترجمه کنید تخصصی رو انتخاب کنم یا نهیا نه چیکار کنم کمکم کنید ممنون
  ترجمه کتاب

  پاسخ
  • دوری جاب

   سلام وقت بخیر باید متن رو از طریق تلگرام یا اینستاگرام ارسال کنید بررسی بشه هزینه حدودی مشخص بشه درصورت تمایل براتون ترجمه میشه

   پاسخ
 10. محمد

  من یه چندتا جمله ترجمه میخواستم میتونین چاپشو برام ارسال کنید
  ترجمه کتاب

  پاسخ
  • دوری جاب

   سلام وقت بخیر
   سوالتون واضح نیست

   پاسخ
 11. علیرضا

  سلام ترجمه کتاب هم یاد میدین هزینش چقد هستش
  ممنون ترجمه کتاب

  پاسخ
  • دوری جاب

   سلام وقت بخیر
   بله انجام میشه هزینه بستگی به حجم مطالب و نوع موضوع داره

   پاسخ
 12. محمد مهدی نژاد

  خسته نباشید از غم دوران میخواستم بدونم که آیا کتابهای مثل شکسپر رو هم که بیان بریتیش داره رو هم میتونید ترجمه کنید

  پاسخ
  • مدیر سایت

   سلام ترجمه متون داستاتی و رمانی در حال حاضر نداریم

   پاسخ
 13. آ.جنابی

  شما در ترجمه کتاب دقیقا ترجمه هر صفحه رو در یک صفحه قرار میدین؟ مثلا ترجمه صفحه ۴۵ انگلیسی دقیقا در صفحه ۴۵ فارسی قرار می گیره؟

  پاسخ
  • مدیر سایت

   سلام دوست عزیز

   به دلیل تفاوت های گرامری و معنایی بین دو زبان این امکان وجود نداره

   پاسخ
 14. اکبرپور

  سلام امیدوارم حالتون خوب باشه. آیا تیم دوری جاب کمیک هم ترجمه میکنه . مثل کمیک های مارول.

  پاسخ
  • مدیر سایت

   سلام
   در حال حاضر ترجمه متون داستاتی نداریم

   پاسخ
 15. فدایی

  روز بخیر. اگر متن کتابی که قراره ترجمه حالت نموداری داشته باشه و هر بخش از متن انگلیسی در یک بخش از نمودار باشه، شما متن ترجمه رو دقیقا با همومن ساختار ترجمه می گنید و نمودار رو در ترجمه استفاده می کنید یا خیر؟

  پاسخ
  • مدیر سایت

   بله اما هزینه این کار از ترجمه جدا هست چون مربوط به بخش ویرایش میشه

   پاسخ
 16. امیر براتی

  سلام ممنون از این همه خدمات خوب . آیا شما کتاب های چند جلدی مثل دایره المعارف رو به انگلیسی برگردان میکنید

  پاسخ
  • مدیر سایت

   سلام وقت بخیر بله ولی برای مدت طولانی

   پاسخ
 17. نیکورفتار

  آیا کتاب های رمان تحیلی مثل هری پاتر، ارباب حلقه ها، ویچر، نغمه یخ و آتش، نارنیا، حماسه دارن شان و … هست که قبلا ترجمه کرده باشین و برای دریافت ترجمه اش هزینه کم تری پرداخت کنیم؟

  پاسخ
  • مدیر سایت

   سلام وقت بخیر
   خیر متنی که قبلا ترجمه شده تاثیری در کار مترجم نداره به علاوه اینکه در حال حاضر در مورد موضوعاتی که فرمودید کار ترجمه انجام نمیدیم

   پاسخ
 18. هانیه

  سلام میشه قبل از این که مبلغ ترجمه رو پرداخت کنیم، یه بخش از کتاب رو ترجمه کنین تا ببینیم چطوری ترجمه می کنین؟ بعد اگه خوب بود بقیه هزینه رو میدیم.

  پاسخ
  • مدیر سایت

   سلام
   بله میتونید بخش کوتاهی رو انتخاب کنید به عنوان نمونه ترجمه میشه و هزینش پرداخت بشه و بعد تصمیم به ترجمه باقی کار بگیریر

   پاسخ
 19. تینا محرابی

  سلام ادمین
  من فقط ترجمه یه بخش از کتاب رو میخام و میخام فقط همون قسمت ترجمه بشه، بقیه مطالب کتاب به دردم نمی خوره. ترجمه رو انجام میدین؟ میخام ففقط هزینه همون بخش رو بدم مشکلی نداره؟

  پاسخ
  • مدیر سایت

   سلام دوست عزیز
   بله قطعا هزینه بخشی که ترجمه میشه فقط باید پرداخت بشه

   پاسخ
 20. رضایی

  سلام دوست عزیز، متن هایی که به انگلیسی ترجمه می کنین از لحاظ گرامری کامل هستن؟ یعنی میخام ببینم در حدی هستن که در خارج از کشور به چاپ برسن و منتشر بشن؟

  پاسخ
  • مدیر سایت

   سلام وقت بخیر
   بله همه متون از لحاظ گرامر و قواعد ترجمه دارای ترجمه استاندارد هستن

   پاسخ
 21. علی اکبر جوان

  خسته نباشید یه سوال داشتم
  هزینه کتاب های علمی و تخصصی با متون ساده تر تفاوتی نداره؟ یعنی باید برای ترجمه یه کتاب تخصصی به اندازه یه رمان هزینه پیرداخت کنیم؟!

  پاسخ
  • مدیر سایت

   سلام دوست عزیز
   قطعا هزینه ترجمه هر متن نسبت به موضوع و حجم مطالبی که داره فرق میکنه

   پاسخ

نظر