مقاله نویسی

۰ تا ۱۰۰ آموزش مقاله نویسی مخصوص مبتدیان+7 نکته طلایی

هرکسی در طول زندگی خود ممکن است نیاز به نوشتن یک مقاله حرفه ای و جذاب ارتقا سطح رزومه کاری یا تحصیلی خود داشته باشد، نوشتن بهترین مقاله در گرو بلد بودن مهم ترین نکات مقاله نویسی می باشد.

اگر شما نیز به عنوان یک دانشجو، استاد، کارمند یا… به مقاله نویسی نیاز دارید و نمی دانید که برای آغاز مقاله نویسی از کجا شروع کنید، باما در این مقاله همراه باشید.

انتخاب مجله lsi

قطعا یکی از بزرگ ترین اهداف شما زمان نوشتن مقاله، چاپ آن در یک مجله معتبر برای بیشتر خوانده شدن آن توسط علاقه مندان می باشد، امروزه شما می توانید بعد از اتمام مقاله نویسی، مقاله تان را در مجلات متنوع علمی معتبر چاپ کنید.

چطور بهترین مجله را انتخاب کنیم؟

اگر دوست دارید در بهترین مجله lsi مقاله تان را چاپ کنید بهتر است پیش از تصمیم نهایی تان برای انتخاب مجله، به کیفیت، قیمت، ظرفیت پذیرش، زمان پذیرش و تجربه دیگران از چاپ مقاله شان در مجله استفاده کنید و برترین مجله را برای چاپ مقاله تان انتخاب کنید.

خلق عنوانی جذاب

زمان مقاله نویسی، نوشتن تیتر خوب و زیبا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اگر شما برترین دانشجو یا استاد دنیا باشید و بهترین مقاله دنیا‌را ارائه دهید اما تیترخوبی برای آن انتخاب نکرده باشید مطمئن باشید که نتیحه خوبی از مقاله تان به دست نخواهید آورد.

چگونه بهترین عنوان را بنویسیم؟

یک مقاله نویس حرفه ای میداند که برای خلق عنوانی جذاب باید به طرز بی رحمانه ای با کلمات بازی کند، استفاده از اعداد و ارقام،درصد ها، کلمات جذاب و … می توانند به شما برای نوشتن عنوانی بهتر در مقاله نویسی کمک کنند.

مقاله نویسی

چکیده را فراموش نکنید

زمان مقاله نویسی باید یک چکیده خوب و جامع تقدیم خوانندگان بکنید تا بدانند قرار است با شما در مقاله به کدام نظریه بازی های علمی سفر کنند و چه چیزی را به دانش خود بیفزایند.

چطور چکیده مقاله lsi را بنویسیم؟

نوشتن چکیده در مقاله نویسی خیلی راحت است، تنها کافی است یک طومار بلند بالا از خلاصه تمامی محتوای مقاله تان آماده کنید و آن را در ابتدای متن تان جای دهید.

نوشتن مقاله ارزشمند

یکی از مهم ترین نکاتی که اکثر دانشجویان و استادان هنگام نوشتن مقاله به آن توجه نمی کنند، خلق محتوای ارزشمند و داشتن پروسه تحقیقات علمی کافی می باشد.

از کجا بفهمیم مقاله مان ارزشمند است؟

اگر دوست دارید که بدانید آیا در زمان مقاله نویسی به فاکتور ارزشمند بودن مقاله توجه کرده اید یا نه با دقت به موضوع و سر تیتر های مقاله تان توجه کنید و مطمئن شوید که علاوه بر تکراری نبودن موضوع مقاله تان، یک ماجراجویی علمی در قلب آن به خوانندگان هدیه می دهید.

داشتن جمع بندی شگفت انگیز

مهم ترین قسمت هایی که زمان مقاله نویسی باید به آن توجه کنید، بخش پایانی و نتیجه گیری مقاله می باشد، اگر شما زمان مقاله نویسی به درستی نتیجه گیری نکنید و سخن پایانی تان را به درستی عنوان نکنید مطئن باشید مقاله درست و حسابی نخواهید داشت.

زمان جمع بندی مقاله به چه چیز هایی توجه کنیم؟

تلاش کنید که در زمان مقاله نویسی وقتی به جمع بندی رسیدید تمامی نکات ریز و درشت را به صورت جامع به خوانندگان مطلب تان یاد آور شوید، هیچ چیزی را از قلم نیندازید و با قلمی روان و شیوا به خوانندگان یادآوری کنید که نکاتی را در مقاله عنوان کردید و هدفتان از مقاله نویسی چه بوده است.

ارسال مقاله

اگر توانستید به خوبی ترفند های مقاله نویسی به سبک حرفه ای هارا یاد بگیرید و مقاله خودتان را آماده کنید حالا زمان آن فرا رسیده است که مقاله را به مجلات بین المللی برای چاپ شدن ارسال کنید.

چطور مقاله مان را ارسال کنیم؟

برای ارسال مقاله تان برای چاپ می توانید از سایت مجله، ایمیل به سردبیر و سیستم آنلاین استفاده کنید، همچنین می توانید از وب سایت هایی مثل elsevier نیز برای ارسال مقاله تان به نشریات بین المللی استفاده کنید.

مقاله نویسی

پاسخ داوران، آخرین خان مقاله نویسی

مهم ترین چالش مقاله نویسی پروسه تحلیل مقاله توسط داوران می باشد، در این مرحله مقاله شما به دقت توسط تیم داوران آنالیز می شوند و نتیجه نهایی رد یا تایید آن برای شما ارسال می شود.

اما سخن آخر

در این مقاله آموزش جامع مقاله نویسی برای مبتدیان آورده شده است، با استفاده از نکات این پست می توانید به راحتی بهترین مقاله های دنیارا بنویسید و رزومه قوی تری برای خودتان ایجاد کنید.

اگر مدت هاست که به فکر شروع مقاله نویسی هستید اما برای استارت زدن مقاله تان می ترسید و دست دست می کنید، بهتر است فرصت را از دست ندهید و همین حالا با کمک راهنمایی های این مطلب اولین مقاله حرفه ای تان را بنویسید.

 

‫5/5 (5 امتیاز )

3 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده

 1. سحر

  مطلب جالبی بود نمیدونستم از طریق elsevier میتونم مقاله ام رو به نشریات بین المللی بفرستم تشکر

  پاسخ
  • doorijob

   خواهش میکنم خانم سحر

   خوشحالیم ک تونستیم به شما کمک کنیم
   موفق باشید

   پاسخ
 2. زهرا ابرلاقی

  مطالب خوبی رو بیان کردید .
  فکر نمیکردم نوشتن مقاله اینقدر ساده باشه.

  پاسخ

نظر