یادگیری لغات انگلیسی

4 روش جذاب یادگیری لغات انگلیسی+معرفی بهترین منابع

یادگیری لغات انگلیسی یکی از بزرگترین دغدغه های هر زبان آموزی می باشد، به علت حجم زیاد کلمات انگلیسی خیلی از اوقات افراد پس از حفظ کردن آن ها، معنی لغات را از یاد می برند و از این اتفاق بد عصبانی می شوند.

ممکن است شما نیز بارها در مسیر یادگیری لغات انگلیسی با چالش های متفاوتی روبه رو شده باشید و پس از بارها تلاش بی نتیجه و نرسیدن به هدفتان، یادگیری را رها کرده باشید.

در این مقاله 4 روش تضمینی یادگیری لغات انگلیسی برای شما عزیزان به صورت مفصل توضیح داده شده است، شما می توانید با کمک راهکار های مفید این مطلب به راحتی دایره لغات خودتان را گسترش دهید.

همچنین در پایان به شما چند منبع خوب و مفید یادیگیری لغات انگلیسی در قالب کتاب، سایت و نرم افزار برای ثبیت و جلوگیری از فراموشی آموخته هایتان معرفی می کنیم تا با کمک آن ها خیالتان از بابت عدم فراموشی دانسته هایتان آسوده باشد.

 

یادگیری لغات انگلیسی

روش های تضمینی و راحت یادگیری لغات انگلیسی😍

احتمالا شما نیز تاکنون برای یادگیری لغات انگلیسی دردسر های زیادی را تجربه کرده اید و در پایان نیز نتیجه دلخواهتان را به دست نیاورید، از این به بعد با تمامی خاطرات تلخ گذشته تان خداحافظی کنید و با به کارگیری یکی از ترفند های زیر مثل آب خوردن لغات انگلیسی را فول شوید.

رمزگذاری، یادگیری در قالب جمله، مرور 5 سطحی همراه آزمون و بازی با ریشه های کلمات انگلیسی بهترین روش های یادگیری لغات انگلیسی می باشند.

 

رمزگذاری و قصه سازی با کمک لغات

با کد گذاری کلمات انگلیسی می توانید سخت ترین لغات را حفظ کنید و تا پایان عمرتان از فراموش شدن آن جلوگیری کنید، اینکه برای هر کلمه چه رمزی بهتر است کاملا بستگی به خلاقیت شما دارد و هیچ قائده و قانون خاصی در این زمینه وجود ندارد.

البته تجربه زبان آموزان نشان داده است که استفاده از رمز های طنز می تواند تاثیر بهتری بر روند یادگیری لغات انگلیسی داشته باشد، در این روش شما باید برای هر کلمه یک قصه یا کنایه خاص تولید کنید تا به محض دیدن آن یاد رمز قرارداری اش بیفتید و مفهوم لغت در ذهن تان تداعی شود.

 

هیچ لغت انگلیسی را حفظ نکنید

بهترین کار برای یادگیری لغات انگلیسی به روش تضمینی این است که شما تلاش کنید مفهوم کلمات را در قالب جمله و پاراگراف ها یاد بگیرید و از حفظ کردن لغات به صورت تکی خودداری کنید.

زمانی که تلاش کنید مفهوم هر جمله را بدون کمک گرفتن از معنی کردن تک تک کلمات یاد بگیرید به سطح خوبی از زبان انگلیسی رسیده اید و ناخودآگاه تعداد لغات انگلیسی به شماری را در مغزتان جای دادید.

 

مرور 5 سطحی با آزمون شبانه

ذهن ما عاشق قرارداد های عددی و قوانین خودساخته است، شما می توانید هر روز صبح 5 کلاس چند دقیقه ای برای یادگیری لغات انگلیسی تایین کنید و سر ساعت شروع به مطالعه کنید.

البته نکته مهم در این روش این است که باید کلاس هایتان را از آسان به سخت بچینید و در هر مرحله یک پله بالاتر بروید و در پایان شب نیز از تمامی لغاتی که از صبح شروع به یادگیری آن ها کرده اید یک امتحان برگزار کنید.

 

بازی ریشه یابی کلمات انگلیسی

همه لغات زبان انگلیسی از یک ریشه خاصی هستند که مفهوم مشترکی را در قالب های متفات می رسانند، شما می توانید به جای یادگیری لغات انگلیسی اول سراغ ریشه کلمات بروید با تسلط با آن ها مفهوم تقریبی تمامی کلماتی را که شما ریشه آن هارا بلدید را متوجه شوید.

 

 

بهترین منابع یادگیری لغات انگیسی+لینک دانلود و خرید

امروزه منابع بسیار زیادی در زمینه آموزش لغات انگلیسی در قالب کتاب، نرم افزار و…. تولید شده اند، در ادامه بهترین منابعی که می توانید با کمک آن ها با خیال راحت به مسیرتان در زمینه یادگیری زبان انگلیسی ادامه دهید خدمت تان معرفی می شود.

یادگیری لغات انگلیسی

 

بهترین نرم افزار های یادگیری لغات انگلیسی

 

استفاده از نرم افزار یکی از جذاب ترین ایده ها برای تثبیت آموخته هایتان می باشد، شما همیشه گوشی هوشمندتان را همراه خود بیرون می برید پس به آسانی می توانید هر جایی که دوست داشته باشید از نرم افزار های زیر برای مرور کلمات انگلیسی استفاده کنید.

 

5000 لغت انگلیسی

30000 کلمه انگلیسی

6000 کلمه مهم انگلیسی

یادگیری لغات انگلیسی

 

بهترین سایت های یادگیری لغات انگلیسی

علاوه بر نرم افزار ها، شما می توانید برای یادگیری لغات انگلیسی از وب سایت های مفید آموزش زبان انگلیسی برای مرور دانسته هایتان و جلوگیری از فراموشی استفاده کنید، سایت های زیر بهترین سایت های یادگیری لغات انگلیسی هستند.

 British Council

Duolingo

Phrasemix

cdlponlin

 

بهترین کتاب های یادگیری لغات انگلیسی

بی شک مهم ترین ابزار آموزشی در هر حوزه ای، کتاب ها می باشند، اگر دوست دارید که به آسانی کلمات زبان انگلیسی را یاد بگیرید و از ساعت های طولانی درس خواندن خسته نشوید، کتاب های زیر را برای یادگیری لغت های انگلیسی امتحان کنید.

 

504 واژه ضروری زبان انگلیسی

لغت آموز

4000 واژه ضروری

1100  واژه که باید دانست

چطور لغات زبان انگلیسی را فراموش نکنیم؟

مهم ترین راه برای فراموش نکردن آموخته هایتان، تمرین کردن مداوم می باشد، سعی کنید هرلحظه ای که می توانید مشغول تمرین و یادگیری لغات انگلیسی شوید تا ریسک فراموش شدن آن ها به حداقل برسید

برای تثبیت و مرور آموخته هایتان باید از منابع کمکی که همیشه می توانید با خودتان همراه داشته باشید استفاده کنید، بهترین منابع یادگیری لغات انگلیسی کتاب ها، سایت ها و نرم افزار های می باشد.

 

اما سخن آخر…

یادگیری لغات انگلیسی برای همه زبان آموزان سخت ترین قسمت داستان یادگیری یک زبان جدید می باشد، در این مقاله چند روش خوب و تضیمینی یادگیری لغات انگلیسی همراه بهترین منابع تمرین کردن برای فراموش نکردن کلمات انگلیسی خدمت شما عزیزان معرفی شد.

پس از به کاربردن ترفند های جذاب این مقاله با تمامی تجربه های تلخ و ناکامی های گذشته تان در مسیر یادگیری لغات انگلیسی خداحافظی خواهید کرد و طعم شیرین یادگیری آسان لغات انگلیسی را حس می کنید.

‫4.5/5 (2 امتیاز )

نظر