تکنیک-های-اثبات-شده-برای-موفقیت-در-آزمون-آیلتس

تکنیک های اثبات شده برای موفقیت در آزمون آیلتس

موفقیت در آزمون آیلتس یکی از سخت ترین کارهای دنیا است و اکثرا افراد از نتیجه خوب در این آزمون ناکام می مانند، بیشتر شرکت کنندگان آزمون آیلتس از ترفند های اصلی موفقیت در این آزمون خبردار نیسیتند و به همین علت نتیجه مثبتی نمی گیرند.

برای موفقیت در آزمون آیلتس علاوه بر اینکه نیازمند یک برنامه مطالعاتی منسجم و حرفه ای برای یادگیری تمامی نکات ریز و درشت زبان انگلیسی هستید، باید از تکنیک های مهم پاسخگویی به سوالات خبردار باشید تا بتوانید مثل آب خوردن نمره کامل آزمون آیلتس را دریافت نمایید.

 

ترفند های اصلی ضربه فنی کردن آزمون آیلتس

سه بخش اصلی آزمون آیلتس زبان انگلیسی را reading ، Listening و Speaking تشکیل می دهد، اکثر زبان آموزان با وجود اینکه دانش کافی پیرامون این مباحث را دارند اما در پاسخگویی به سوالات این سه بخش موفق نبوده اند.

برای پاسخ دادن به سوالات سخت و دشوار 4 مبحث اساسی آزمون آیلتس می توانید ترفند های زیر را به کار ببندید تا به راحتی نمره دلخواهتان را از آزمون آیلتس دریافت کنید.

تکنیک های قسمت Reading آزمون آیلتس

ممکن است در ابتدا پس از دیدن حجم زیاد بخش Reading در آزمون آیلتس بترسید اما حواستان باشد سختی این آزمون و سوالات برای همه است و شما تنها از دیدن آن ها شوکه نشده اید، برای درست جواب دادن ریدینگ بدون اشتباه 5 میانبر زیر را امتحان کنید.

1. اسکن

در این روش شما حق ریز شدن در جزئیات متن را ندارید و باید فقط یک نگاه اجمالی به متن ریدینگ بیاندازید، در روش اسکن حالت روزانه وار متن را مطالعه کنید و تلاش کنید که تنها از ایده اصلی نویسنده برای نوشتن متن لذت ببرید.

خوبی تکنیک اسکن این است که به شما کمک می کند استرستان را کاهش دهید و علاوه بر افزایش اعتماد به نفس شما جواب چند تا از سوال های جزنی و راحت آزمون را پیدا کنید.

2. اسکیم

در این روش جذاب شما مثل یک کارآگاه به دنبال اطلاعات خاص و متفاوت در متن می گردید و آن هارا علامت گذاری می کنید، اطلاعاتی مثل اعداد، تاریخ ها، اسامی و… چیزهایی هستند که در روش اسکیم باید به آن ها توجه کنید، بسیاری از داوطلبان آزمون آیلتس نمی دانند که اکثر سوالات ریدینگ از همین اطلاعات خاص طرح می شود.

3. مقدمه و نتیجه

بیشتر اطلاعاتی که قرار است از آن ها سوال طرح شود در مقدمه و نتیجه قرار دارد پس اگر تصور می کنید که زمان آزمون وقت کافی برای عملی کردن تکنیک های اسکن و اسکیم را ندارید سراغ مقدمه و نتیجه بروید و آن هارا با دقت مطالعه کنید.

4. اول سوالات را بخوانید

یکی از هوشمندانه ترین روش ها برای جواب دادن ریدینگ آزمون آیلتس این است که اول سراغ سوالات بروید، با خواددن سوالات خواهید فهمید که طراح سوال از شما چه اطلاعاتی را می خواهد و می توانید به آسانی پاسخ را بیابید.

 

• ترفند برای حل Listening آیلتس

درست جواب دادن به سوالات Listening یکی از مهم ترین دغدغه های داوطلبان می باشد، اگر شما خواهان موفقیت در آزمون آیلتس هستید، پیشنهاد می کنم از ترفند های زیر برای حل سوالات بخش لیسیننگ آزمون آیلتس استفاده نمایید.

تکنیک های اثبات شده برای موفقیت در آزمون آیلتس

1. به ندای قلب تان اعتماد کنید

ممکن است به علت سختی سوالات بخش لیسنیگ به جواب هایی که در ذهنتان جرقه می خورد اعتماد نکنید، اما باور کنید اصولا جواب هایی که ذهتان به شما نشان می دهند و نمی توانید به آن ها اعتماد کنید در آزمون آیلتس درست از آب در می آیند.

 

2. تمرکز کنید

به علت اینکه فقط یک بار فرصت شنیدن بخش لیسینیگ را دارید به چیزی فراتر از تمرکز برای جواب دادن سوالات نیاز دارید، تکنیکی که در این مرحله به کار شما می آید بستن چشمانتان و گوش سپردن با تمام جان به سوالات لیسیننگ است.

 

3. جواب هارا یادداشت کنید

در لحظه اول که سوال را شنیدید و جواب را بلد بوید، فورا آن را یادداشتت کنید، خیلی از اوقات علت عدم موفقیت افراد در آزمون آیلتس فراموش کردن جواب هایی بوده است که نسبت به یادداشت کردن آن ها در لحظه اول بی تفاوت بوده اند.

 

تکنیک های گرفتن نمره کامل Speaking آیلتس

برای موفقیت در آزمون آیلتس زبان انگلیسی شما نیازمند نمره کامل از بخش اسپیکینگ هستید، تکنیک های زیر به شما برای پاسخگویی به سوالات اسپیکینگ کمک می کند.

تکنیک های اثبات شده برای موفقیت در آزمون آیلتس

1. از زبان بدن کمک بگیرید

زبان بدن اعتماد به نفس شما را اقزایش خواهد داد و همچنین موجب کمک کردن به مغزتان برای یاری شما در به اتمام رسیدن موفق آزمون اسپیکینگ امتحان آیلتس خواهد شد، تلاش کنید زمان آزمون روی بدنتان کنترل داشته باشید و خودتان را مسلط بر روی تمامی مباحث نشان دهید.

 

2. لهجه بگیرید

شاید داشتن لهجه در نمره آزمون آیلتس شما به صورت مستقیم تاثیر گذار نباشد اما می توانید به راحتی با لهجه گرفتن به صروت غیر مستقیم نمره ی کلی تان را بالا ببرید و آزمون گیران را تحت تاثیر خودتان قرار دهید.

 

3. چند سناریو بچینید

برای موفقت در آزمون آیلتس باید آمادگی مواجه شدن با هر غافلگیری را داشته باشید، بهتر است که پیش از شروع آزمون چندین سناریو برای داشتن گفتگویی خوب و باکیفیت در ذهنتان بچینید تا بهترین نمره امتحان آیلتس را بگیرید.

 

تکنیک حل writing آزمون آیلتس

رایتینگ یکی از مهم ترین و اساسی ترین بخش های آزمون آیلتس است که باید به خوبی تکنیک های جواب دادن به سوالات آن را بلد باشید، این بخش با مهارت های نوشتاری شما سروکار دارد و بایستی با دقت ترفند های رایتینگ را در دل آزمون آیلتستان جای دهید.

1. یک استراتژی در نظر بگیرید

برای نوشتن یک متن فوق العاده عالی و بدون نقص باید با برنامه ریزی پیش بروید و بدون داشتن استراتژی دست به قلم نشوید، پیش از شروع بخش رایتینگ ایده اصلی خودتان از نوشتن متن را در ذهنتان مرور کنید و با داشتن یک چهارچوب مشخص بنویسید.

 

تکنیک های اثبات شده برای موفقیت در آزمون آیلتس

2. شاخ و برگ دهید

تاجایی که می توانید زیاد بنویسید و موضوعات را گسترش دهید البته این کار را تاحدی ادامه دهید که به متن تانن ضربه نزند و از جذابیت ان کم نشود، اگر نکته ای هنگام نوشتن به ذهنتان خطور کرد سعی کنید آن را در دل متن جای دهید.

در گسترش متن تان خلاقیت به خرج دهید و خواننده را شوکه کنید، لطفا بیهوده ننویسید و تلاش کنید که کلمات را مثل یک جادو گر حرفه ای و بامعنی کنار هم قرار دهید.

3. .قواعد را رعایت کنید

قواعد و اصول نگارشی را رعایت کنید، گاهی دیده شده است که داوطلبان آزمون آیلتس به علت عجله کردن ساده ترین قواعد دستوری را در متون شان رعایت نمی کنند و بخش عظیمی از نمره خودشان را نابود می کنند.

حرکت نهایی برای موفقیت در آزمون آیلتس

تمامی تکنیک های بالا، میانبر هایی جذاب و کاربردی برای موفقیت در آزمون آیلتس می باشند اما توجه کنید که در کنار تکنیک های فوق، تلاش و مطالعه مستمر را فراموش نکنید تا بتوانید به آسانی در آزمون آیلتس نتیجه دلخواهتان را بدست آورید؛ تکنیک های فوق مکمل هدف گذاری دقیق، برنامه ریزی و تلاش بی وقفه برای رسیدن به موفقیت در آزمون آیلتس می باشند.

‫5/5 (1 امتیاز )

نظر